Strona główna » Zalety wanien asymetrycznych
Ciekawe

Zalety wanien asymetrycznych

Dzięki nowoczesnemu podejściu do wystroju łazienek, dużą popularnością cieszą się wanny asymetryczne. Przełamują one dotychczasowe zasady w projektowaniu wanien i nadają każdej łazience oryginalnego wyglądu. Ich zalety nie ograniczają się jednak tylko do funkcji ozdobnej, co również znacząco wpływa na ich popularność na rynku.

Wygoda i przestronność

Wydawać by się mogło, że nietypowe kształty wanien asymetrycznych sprawiają, że są one niewygodne, a kąpiel w nich może przysparzać wielu problemów. W rzeczywistości jednak jest na odwrót. Dzięki oryginalnym, niegeometrycznym kształtom wanny asymetryczne zapewniają duży komfort kąpieli, nawet jeśli wydają się one dość niewielkie. Najczęściej projektowane są one w taki sposób, aby prócz oryginalnego wyglądu świetnie spełniały również funkcję użytkową, a więc nie brak w nich siedzisk i podwyższeń, na których można wygodnie ustawić środki do kąpieli lub wykonywać na nich zabiegi pielęgnacyjne.

Również do mniejszych łazienek

Większość modeli wanien asymetrycznych występuje w postaci narożnej, a więc bardzo dobrze sprawdzają się one w łazienkach o mniejszej przestrzeni użytkowej. Ponadto jak wspomniano w poprzednim punkcie, nawet wanny o nieco mniejszych rozmiarach bardzo dobrze wykorzystują swoją przestrzeń, a więc również w mniejszych łazienkach można pozwolić sobie na odrobinę luksusu przy wygodnej kąpieli. Duża ilość modeli wanien asymetrycznych pozwala na wybór takiej z nich, która optycznie powiększy łazienkę, doskonale wpasowując się przy tym w cały jej wystrój. Najlepiej sprawdzą się tu te wanny, które posiadają najbardziej nietypowe, asymetryczne kształty – oprócz świetnego wykorzystania powierzchni użytkowej samej wanny, wydają się one zajmować jedynie niewielką część łazienki, a więc sprawdzą się w małych pomieszczeniach, nie wywołując przy tym wrażenia przytłoczenia.

Odpowiednie wanny dla dzieci

Oryginalne kształty i obecność licznych podwyższeń sprawia, że wanny asymetryczne są idealne dla mniejszych dzieci. Oczywiście, nie dotyczy to każdego modelu, a sam wygląd i rozmiar wanny powinny być dobierane ze względu na indywidualne potrzeby. Wybór dużej wanny asymetrycznej daje możliwość kąpieli kilkorga dzieci w tym samym czasie, co jest wręcz koniecznością w przypadku rodzin wielodzietnych. Ponadto duża przestrzeń użytkowa wanny pozwala na umieszczenie w niej zabawek i aktywną zabawę, co jest bardzo ważne dla dzieci, zwłaszcza jeśli nie przepadają one za kąpielą. Zamiana zabiegu higienicznego w zabawę pozwala im przywyknąć do czynności, która wcześniej kojarzyła im się wyłącznie z niemiłym obowiązkiem.
Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne

live url live url https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/