Wiele osób wciąż obawia się użycia paralizatora. Nie wszyscy wiedzą, czy jest on legalny i czy wymaga zezwolenia. Niektórzy boją się, że za jego użycie mogą zostać ukarani, szczególnie jeśli napastnikowi stanie się coś więcej niż tylko chwilowy paraliż (jeżeli osoba choruje na serce). Mimo tych obaw warto zaopatrzyć się w paralizator do samoobrony.
1. Warunki atmosferyczne mają znaczenie
Najpopularnieszym narzędziem do samoobrony jest gaz pieprzowy. Ma on jednak pewne ograniczenia. Jednym z nich jest zależność skuteczności od warunków atmosferycznych, w jakich go używamy. Paralizator działa niezależnie od tego, czy wieje silny wiatr, czy pada deszcz lub śnieg.
2. Napastnik jest zbyt blisko
Może zdarzyć się, że zanim zdamy sobie sprawę z zagrożenia, napastnik zdąży zbliżyć sie do nas tak blisko, że użycie gazu pieprzowego mogłoby zaszkodzić nam samym. Jeśli nie mamy możliwości odsunąć się na bezpieczną odległość i jest już za późno na ucieczkę, paralizator jest idealnym rozwiązaniem Aby go użyć, musimy znaleźć się blisko napastnika. Można więc powiedzieć, że on sam stworzył nam do tego warunki.
3. Element zaskoczenia
Agresor, który może Cię zaatakować, raczej nie spodziewa się, że masz przy sobie paralizator gotowy do użycia. Dzięki temu oprócz oczywistego działania narzędzia (porażenie prądem, obezwładnienie) zyskasz przewagę, gdyż napastnik będzie zdezorientowany. Głośny odgłos rażenia prądem działa również odstraszająco.
4. Masz narzędzie do samoobrony – czujesz się bezpieczniej
Kiedy czujesz się bezpieczniej, wyglądasz na pewniejszego siebie. Jest to bardzo ważne. Kiedy idziesz samotnie np. wieczorem, nerwowo się rozglądasz i okazujesz niepewność, stajesz się atrakcyjnym celem dla napastnika. Domyśla się, że nie potrafisz się bronić, nikt na Ciebie nie czeka i nie przyjdzie ci z pomocą. Jeśli zaś masz przy sobie paralizator, wiesz, że jesteś w stanie wyjść cało z niebezpiecznej sytuacji. Agresor zastanowi sie dwa razy, zanim zaatakuje taką osobę, ponieważ zauważy, że np. próba kradzieży może być nieskuteczna.
5. Wielokrotność używania
Paralizatory nie zawierają w sobie substancji, która może się wyczerpać, tak jak miotacze gazu (chyba, że posiadamy paralizator z wbudowanym miotaczem). Dlatego właśnie paralizator może być używany wielokrotnie bez obawy, że tym razem nie zadziała. Ważne jednak, aby po każdym użyciu doładować akumulator.