Strona główna » Bezpieczne łóżko dla dziecka
Dom i Wnętrze

Bezpieczne łóżko dla dziecka

Łóżko dla dziecka musi być bezpieczne. Dla maluchów takie łóżka to nie tylko nocne posłanie, ale również bardzo często plac zabaw, który można bardzo kreatywnie wykorzystać w ciągu dnia.

Łóżko dla dziecka – materiał

Łóżko dla dziecka musi zostać wykonane z bezpiecznych i solidnych materiałów, jeżeli chcemy być pewni, że będzie maluchowi służyć przez najbliższych kilka lat. Nie ustrzeżemy dziecka przed skakaniem po łóżku (skoro rodzic skakał kiedyś, to dlaczego nasze dziecko nie ma tego robić?), czy też przed innymi wygłupami. Możemy zrobić wszystko, aby łóżko dla dziecka było wykonane z litego drewna, które jest najmocniejsze i naturalne. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że drewno nie doprowadzi do żadnych uczuleń. Wybierając łóżko należy sprawdzić, czy jest to model pomalowany bezpiecznymi, ekologicznymi farbami, które nie wydzielają żadnych wyziewów.

Łóżko dla dzieci w pokoju rodzeństwa

Dwoje dzieci w jednym pokoju to nie lada wyzwanie. W takiej sytuacji i przy ograniczonej powierzchni idealnie sprawdzi się piętrowe łóżko dla dzieci. Pociechy uwielbiają takie rozwiązania, ponieważ takie meble stwarzają również okazję do kreatywnej i wesołej zabawy. Sprawdzając meble piętrowe, należy zwrócić uwagę na atest bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że dzieciom na takim łóżku nie stanie się krzywda. Wielu rodziców wykorzystuje również łóżka “2 w 1”, czyli dwa posłania obok siebie. Jedno znajduje się wyżej od drugiego. W ciągu dnia chowa się je pod spód, dzięki czemu można zaoszczędzić w pokoju bardzo dużo miejsca. 

 

https://stworzwnetrze.com.pl https://perfect-meble.pl