Strona główna » Nowoczesne garnki i zestaw patelni
Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki i zestaw patelni

Gotowanie ma być przyjemnością – efekty pracy w kuchni mają być przyjemne nie tylko dla żołądka czy podniebienia, ale również dla naszych oczu. Aby móc realizować nasze kuchenne marzenia konieczne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie kuchni – garnki to absolutna podstawa. Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj producenci? Jakie komplety garnków i patelni sprawdzą się najlepiej?

Garnki stalowe – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne garnki stalowe to niezbędnik w naszych kuchniach. Lekkie, poręczne i trwałe – tak w najprostszy sposób można je opisać. Garnki stalowe tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed wilgocią, odkształcaniem, działaniem rdzy, wysokimi temperaturami. W dnach takich garnków umieszczane są specjalne dyski, dzięki którym ciepło wewnątrz garnka rozprowadzane jest równomiernie. Garnki z dyskami możemy stosować na wszystkich rodzajach kuchenek – to spore ułatwienie.

Garnki kuchenne nowej generacji tworzy się z myślą o użytkowniku – projektanci uzupełniają je o niewielkie lejki, cedzaki czy wewnętrzne miarki, które pozwolą precyzyjnie odmierzyć ilość płynów. Na uwagę zasługują także uchwyty tworzone z materiałów antypoślizgowych.

Patelnie do wygodnego smażenie

Zestaw patelni w kuchni to spore ułatwienie, szczególnie kiedy cenimy smak i chrupkość dan przygotowywanych na tłuszczu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań możliwe jest dzisiaj smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, jak również znaczne zmniejszenie kaloryczności potrawy. Nowoczesne patelnie ceramiczne posiadają kilka warstw, które nie tylko pozwalają na wygodne smażenie, ale też sprawiają, że zmniejszane jest ryzyko przywierania pokarmów do dna patelni. Patelnie oferowane przez topowych producentów wyposażone są w wygodne, profilowane rączki, najczęściej tworzone z materiałów antypoślizgowych. Znacząco poprawia to wygodę codziennego smażenia.

meirovitz.com nuity.org -sf.org