Strona główna » Budownictwo w stylu skandynawskim – co warto o nim wiedzieć?
Dom i Wnętrze

Budownictwo w stylu skandynawskim – co warto o nim wiedzieć?

Niewielkie, drewniane domki nad brzegami jeziora, otoczone lasami – tak właśnie zdecydowana większość z nas wyobraża sobie Skandynawię. A gdyby tak przenieść skandynawski klimat do Polski? Budowa domu z drewna wydaje się być dzisiaj dobrą alternatywą do tego, co proponują nam deweloperzy. Dlaczego?

Tnij koszty, ale nie kosztem wygody i komfortu!

Obecnie mamy wiele możliwości wzniesienia własnego domu – przede wszystkim możemy kupić gotowy dom od deweloperów, którzy co chwilę oferują bardzo interesujące lokalizacje. Problemem jest cena – może być ona znacznie wywindowana, a kupno wymarzonego domu stanie się koszmarem wielu lat spłacania kredytu. Dla coraz większej ilości osób taka sytuacja jest nie do przyjęcia. Alternatywą jest samodzielnie wzniesienie domu, oczywiście z pomocą doświadczonych ekip budowlanych. Ta opcja ciągnie ze sobą jednak nie tylko koszty, ale także konieczność osobistego zaangażowania. Warto mieć na uwadze także długi czas budowy.
Osoby poszukujące alternatywy nie muszą się martwić – w Polsce coraz popularniejsze staje się budownictwo szkieletowe. Domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowały do nas właśnie z północy.
Podstawową zaletą tego rodzaju budownictw jest szybkość budowy. Gotowy dom z drewna oddaje się po 2 (stan surowy zamknięty) lub po 8 (stan deweloperski) miesiącach. Dodatkowo topowe firmy takie jak mawit.com.pl mogą zaproponować nam także kompleksowe wykończenie wnętrza, poprzez instalację schodów, paneli.

Dlaczego warto zainwestować w dom w konstrukcji szkieletowej?

Podstawą jest szybkość budowy oraz to, że nie musimy czekać z jej rozpoczęciem na słoneczne dni. Domy takie wznoszone są etapowo, a sama budowa może rozpocząć się nawet zimą. Dodatkowym atutem domu z drewna jest to, że jest on budowany zgodnie z zasadami budownictw pasywnego. Dla właściciela to ważna informacja – dom będzie wspierał zatrzymywanie ciepła wewnątrz!

https://dowiedz-sie.com.pl/gdzie-dziecko-moze-nauczyc-sie-jezdzic-na-nartach/ https://www.rdc.pl/aktualnosci/sponsorowane/podwajane-ubezpieczenie-oc-samochodu-kiedy-ma-miejsce_vVM9ymru29SObMAwiP6m https://marysoutherlanc.com/dobry-czaprak-dla-konia/