Strona główna » Co brać pod uwagę kupując mieszkanie?
Dom i Wnętrze

Co brać pod uwagę kupując mieszkanie?

Co brać pod uwagę kupując mieszkanie?#
Zakup mieszkania to poważna decyzja, dlatego nie wolno jej podejmować pochopnie, nim zdecydujemy się na konkretny lokal, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy i oczekujemy oraz eliminować od razu propozycje, które nie pasują do tychże kryteriów. Co więc należy brać pod uwagę, kiedy szukamy obiektu do zamieszkania?

Lokalizacja i standard

Standard mieszkania, które wybierzemy zwykle będzie uzależniony od ilości gotówki, którą posiadamy czy też wysokości kredytu hipotecznego, jaki jesteśmy w stanie zaciągnąć. Na rynku mamy wybór zarówno apartamentów na najwyższym poziomie, wykończonych najlepszymi materiałami, jak i mieszkań o średnim standardzie, ale nie brakuje także lokali do generalnego remontu. Wiele zależy od tego, czy chcemy zakupić mieszanie od razu do wprowadzenia się, czy też pragniemy urządzić je po swojemu.
Lokalizacja dla wielu ma ogromne znaczenie. Może na przykład chodzić o zamieszkania blisko rodziny, miejsca pracy czy uczelni. Jeżeli chcemy mieszkać w centrum, by być blisko tętniącego życiem serca miasta, to będziemy brać pod uwagę tylko mieszkania w taki sposób zlokalizowane. Z kolei osoby pragnące uciec od hałasu i oczekujące po pracy więcej spokoju, wybiorą obiekty położone raczej na obrzeżach.

Metraż

To kolejne czynniki wpływająca na nasz wybór. Metraż będzie zależał w dużej mierze od tego, ilu domowników ma zamieszka na danej powierzchni lub też jak bardzo rozwojowa jest rodzina. Zazwyczaj osoby samotne odchodzą już od kupowania kawalerek, ponieważ nie są to mieszkania przyszłościowe,.
Stawiają na przynajmniej dwa pokoje z myślą o niedalekiej zmianie sytuacji rodzinnej, wszak szybko może się w domu pojawić drugi, a nawet trzeci domownik. Decydując się na konkretny metraż weźmy pod uwagę, by każdy z mieszkańców miał własną przestrzeń. Optymalnie jest to co najmniej 8 metrów kwadratowych na jedną osobę

Piętro

Wybór piętra nie jest wcale taki oczywisty. Matki z małymi dziećmi z pewnością będą preferowały parter, szczególnie w domu bez windy. Trzeba jednak pamiętać, że z mieszkaniem na parterze wiążą się pewne niedogodności, na przykład hałasy spod klatki i ulatujące ciepło.
Czwarte piętro wybierają chętnie nie tylko ludzie młodzi. Gwarantuje ono więcej ciszy, chociaż pewnym utrudnieniem może być codzienne wchodzenie po schodach. Mieszkania na czwartym piętrze są nawet nieraz nieco tańsze niż inne.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

https://naropa2016.org/oznaczenia-robot-drogowych/ https://inklouds.pl https://malgo.com.pl/obciazenie-pod-znaki-drogowe-dlaczego-to-takie-wazne/