Strona główna » Czy kupowanie używanej optyki jest bezpieczne
Ciekawe

Czy kupowanie używanej optyki jest bezpieczne

Każdy myśliwy wie, jak drogie są zakupy różnych elementów określanych mianem optyki myśliwskiej. Nic więc dziwnego, że bardzo wiele osób decyduje się na zakupy używanych produktów, bo to pozwala im na oszczędności. Optyka używana jest więc korzystna i bardzo często jest jedynym sposobem żeby zapewnić sobie odpowiednie narzędzia.

Co powinniśmy wiedzieć kupując używaną optykę

Optyka używana to przede wszystkim lunety i lornetki, które są bardzo delikatne. Możemy je w kilka chwil uszkodzić, a używana optyka myśliwska jest już przez kogoś używana, więc musimy bardzo dokładnie przeglądać ogłoszenia, bo możemy naciąć się na produkt, który nie będzie już dla nas użyteczny, bo najzwyczajniej w świecie będzie zniszczony. Nie możemy na to pozwolić i możemy zminimalizować ryzyko, jeśli będziemy przestrzegać odpowiednich kryteriów.

Zawsze warto wybierać paczkę pobraniową

Używana optyka myśliwska, to dość drogie narzędzia i bardzo delikatne. Łatwo jest je uszkodzić więc najlepiej wybierać paczki pobraniowe, bo to umożliwia kupującemu zobaczenie przedmiotu, jeszcze przed pobraniem paczki. Kiedy zobaczymy, że w środku znajduje się rzecz, która jest zniszczona, to możemy paczki nie pobrać i wtedy nic na tym nie tracimy. Warto pamiętać, że takie rzeczy jak używana optyka mogą ulec zniszczeniu w transporcie więc warto wykupić ubezpieczenie od szkody. W ten sposób kurier ma świadomość, że jest tam rzecz delikatna i zdecydowanie bardziej na nią uważa.

Co musimy sprawdzić odbierając paczkę

Przede wszystkim, kiedy kurier do nas przyjdzie powinniśmy sprawdzić co znajduje się w przesyłce. Kiedy zamawiamy lornetki czy lunety to musimy dokładnie je obejrzeć i kilka razy nimi potrząsnąć. Jeśli za mocno grzechocze to znak, że owa rzecz będzie wymagała naprawy i jeśli ten aspekt nie był wyszczególniony w ogłoszeniu, to nie warto owego produktu brać. Musimy także sprawdzić czy na szkle nie ma widocznych rys i ewentualnych wyżłobień. Najlepiej zrobić to spoglądając np na jasną ścianę lub jakiekolwiek jasne tło. Jednak należy to zrobić w przypadku lunety czy lornetki i w maksymalnym powiększeniu i w maksymalnym pomniejszeniu. Tylko tak możemy wykluczyć ewentualne wady i uszkodzenia. Kierując się tymi kryteriami możemy trafić na bardzo ciekawe okazję i zaoszczędzić wiele pieniędzy, jednak przed pobraniem paczki należy wszystko dokładnie sprawdzić.