Strona główna » Dodatkowe miejsce do siedzenia
Dom i Wnętrze

Dodatkowe miejsce do siedzenia

W mieszkaniach i domach wolno stojących miejsca do siedzenia są jednym z najważniejszych zagadnień: krzesła w kuchni, jadalni, salonie, sofy i fotele w pokojach gościnnych i dziennych, wygodne krzesła przy biurkach w pokojach nastolatków i domowych pracowniach. Jak wybrać najlepsze? Na jakie parametry zwracać szczególną uwagę?

Wygodnie w salonie…

Podczas wybierania wygodnych kanap, sof i foteli przede wszystkim powinien nas interesować materiał obiciowy. Ważne jest, aby tkanina była wykonana z trwałego i odpornego na ścieranie włókna. Obecnie najmodniejsze są skandynawskie, grube sploty. Osoby ceniące chwile spędzane z lekturą powinny zainteresować się klasycznymi fotelami, których wysokie oparcia sięgają znacznie wyżej niż czubek głowy. Fotele takie posiadają również niewielkie zagłówki oraz wysokie podłokietniki – z pewnością z przyjemnością zapadniemy się w nie po długim dniu w pracy. Ciekawym tropem może być zestawienie sofy i fotela w dwóch „gryzących się” na pozór kolorach, np. turkus i biel, róż i szarość.
Jeśli pragniemy w naszym mieszkaniu mieć dodatkowe miejsce do siedzenia dla niespodziewanych gości rozwiązaniem są krzesła składane – po udanym popołudniu czy wieczorze możemy schować je w drzwi czy w niewielkie szpary pomiędzy meblami. Drugim ciekawym pomysłem są pufy otwierane, które dodatkowo pozwolą na przechowywanie drobiazgów w ich wnętrzach.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

live url live url https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/