Strona główna » Grunt pod hotel
Biznes

Grunt pod hotel

Chociaż baza noclegowa jest w naszym kraju dosyć nasycona, wciąż istnieje popyt na dobrej jakości, niedrogie hotele, szczególnie w miastach turystycznych,ale nie tylko. Dlatego jeżeli zastanawiamy się nad tym, w jakiego rodzaju działki komercyjne zainwestować i co na nich zbudować, to właśnie miejsce noclegowe typu hotel czy też pensjonat, może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Plan biznesu

Czy w każdej lokalizacji hotel ma szansę na jednakowe powodzenie? Oczywiście, że nie, dlatego przed podjęciem decyzji o szukaniu działki komercyjnej, należy sporządzić biznesplan, który odpowie na pytanie, czy faktycznie możemy liczyć na zysk z planowanej inwestycji.
Przede wszystkim warto zastanowić się nad lokalizacją hotelu. Jeżeli w danym miejscu, na przykład w promieniu kilkunastu kilometrów, brakuje takiego miejsca noclegowego, jakim jest hotel, a obszar jest odwiedzamy przez turystów czy też osoby przyjeżdżające tu w celach zawodowych, faktycznie być może inwestycja ma potencjał.

Wybór działki

Działki komercyjne różnią się od siebie nie tylko metrażem, ale także atrakcyjnością związaną z lokalizacją, jak też ceną. Z pewnością warto przeanalizować stosunek kosztów do wielkości gruntu i atrakcyjności usytuowania.Sama budowa hotelu pochłonie naprawdę sporo pieniędzy, więc najlepiej nie przepłacać za działkę.
Nie można jednak ulec pokusie kupienia zbyt małego terenu inwestycyjnego. Działki komercyjne na hotel powinny mieć minimum 2500 metrów kwadratowych. W innym wypadku powstanie obiekt zbyt mały, by był rentowny i przynosił spodziewane zyski. Trzeba także pamiętać, że działka musi dawać możliwość zabudowy piętrowej. Trzeba także zapoznać się z dokumentacją, która wyszczególnia, do jakiej wysokości można dokonać na niej zabudowy.

Najważniejsza lokalizacja

Zwróćmy uwagę na najbardziej oblegane hotele. Są położone zazwyczaj przy często uczęszczanych drogach, autostradach, w strefach ekonomicznych, w pobliżu lotnisk czy też dworców. Na przykład największe i przynoszące ogromne dochody hotele w Warszawie, sa położone w niedalekiej odległości od dworca, który codziennie gości tysiące osób szukających noclegu.
Oczywiście działki komercyjne w centrum dużego miasta to kąsek trudny do zdobycia oraz ogromny koszt, ale wystarczy znaleźć grunt w mieście powyżej 100 000 mieszkańców, położony przy głównej drodze, a szansa na powodzenie inwestycji, jaką jest hotel lub nawet nieco przystępniejszy cenowo pensjonat z restauracja lub barem, jest naprawdę spora. Trzeba tylko zacząć od zapoznania się z rynkiem gruntów komercyjnych.
Działki komercyjne dostępne są w ofercie GTB Invest

aszkubis.pl trzadesign.com.pl lusion-fp7.org