Strona główna » Idealne skrzynie do transportu owoców
Ciekawe

Idealne skrzynie do transportu owoców

Skrzynie na owoce to nie tylko zwykłe pojemniki, w których przewozimy owoce. Zresztą – z jakiegoś powodu nie przewozimy owoców w pudłach, tylko istnieją specjalne skrzynie.

Co jest najważniejsze?

Każdy, kto zajmuje się profesjonalnie sadownictwem, czy uprawą owoców wie, że przynosi ona zyski tylko wtedy, gdy znajdzie się wielu nabywców i utrzyma dobrą jakość plonów. Wymaga to doświadczenia, poświęcenia, pewnego rodzaju „ręki do owoców”, pasji, zgranego, odpowiedzialnego zespołu i systematyczności. Pozwala to otrzymać plony naprawdę dobrej jakości, w dużej ilości i spełniające wymogi wybrednych nieraz klientów. Wszystko to jednak może stracić znaczenie, jeżeli nasze owoce dotrą w ręce nabywcy zgniecione, obite lub uszkodzone w jakikolwiek inny sposób. Nasza praca idzie wtedy na marne. Jak tego uniknąć? Odpowiedź jest prosta – potrzebne są dobre pojemniki do transportu owoców.

Wiem już czego potrzebuję – jak zdobyć profesjonalne skrzynki na owoce?

Jeżeli już uda nam się ustalić, jak istotne są odpowiednie skrzynki na owoce – możemy przystąpić do ich wyboru i kupna. W ofertach internetowych, ale też w wielu hurtowniach, czy sklepach, można znaleźć bardzo wiele ofert, różniących się od siebie ceną, rozmiarem i wieloma innymi parametrami.
Od czego zacząć? Na początku poszukajmy tych skrzyń na owoce, które dają nam pewność, że są bezpieczne dla przechowywania w nich produktów spożywczych – zwróćmy więc uwagę, czy posiadają odpowiedni atest. Następnie zastanówmy się nad rozmiarem – czy owoce układać będziemy w kilku piętrach, czy obawiamy się, że mogłyby się zgnieść i wolimy mniejszą ich ilość przypadającą na jedną skrzynkę? Wysokie (a więc mniej poręczne), czy niższe? Takie, które można wypakować po brzegi, ale mogą przez to być niezwykle ciężkie, czy raczej te mniejsze i lżejsze?
Kiedy odpowiemy sobie na wszystkie te pytania i powoli wiedzieć będziemy, czego szukamy, warto poświęcić też chwilę na wybór materiału. Skrzynie na owoce mogą bowiem być drewniane lub plastikowe. Tu już pod uwagę musimy wziąć wiele rzeczy – cenę, trwałość, wagę, konkretny kolor lub jego brak, przepuszczalność wilgoci, poręczność, czy wreszcie – własne upodobania. Na koniec – ustalmy konkretną ilość, którą chcemy zakupić i znajdźmy (najczęściej za pomocą Internetu) interesujące nas pojemniki. Zamówienie, przelew, dostawa – i tak oto jesteśmy gotowi do transportu naszych cennych plonów.

Na zakończenie – rola pojemników do transportu owoców w sukcesie firmy

Odpowiednie pojemniki do transportu owoców mogą wydawać się z pozoru mało istotnym elementem całej drogi pomiędzy sadem, a sklepem. Jest to jednak bardzo mylne stwierdzenie, bowiem od warunków i jakości transportu zależy stan, w jakim nasze plony dotrą w miejsca ich dystrybucji. Sprzedaż w dobrej cenie i zadowoleni klienci wracający do nas raz po raz – wszystko to zależne jest w dużej mierze od stanu dostarczonych owoców i ich wyglądu, a nie tylko smaku. Warto więc zastanowić się, czy inwestycja w odpowiednie skrzynki na owoce nie jest czymś, co trzeba przynajmniej dobrze rozważyć.

eplus.waw.pl ko.com imate-demi.org