Strona główna » Izolacja cieplna w mieszkaniach – co wpływa na jej skuteczność?
Dom i Wnętrze

Izolacja cieplna w mieszkaniach – co wpływa na jej skuteczność?

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym szczególnie zależy nam na utrzymaniu komfortowej temperatury w naszych mieszkaniach czy domach. Okazuje się jednak, że aby było to możliwe konieczne jest zadbanie o wiele instalacji oraz szczelność ścian, okien. Niemożliwość ogrzania konkretnych pomieszczeń wynika zazwyczaj z ich rozmiarów i nieadekwatnie dostosowanych grzejników, ale również przyczyną są nieszczelne okna, ściany.

Nieszczelne okna!

Najczęstszym problemem z chłodem w domu są nieszczelne okna. Problem leży zazwyczaj w sparciałych uszczelkach, które kruszą się i niszczeją, obrywają. Nieszczelność może wynikać również ze złego osadzenia ram okiennych w betonie czy cegle. Jeśli nie zadbano o to, aby okna idealnie pasowały do wnęk, jak również o ich zabezpieczenie piankami – to także wpłynie na zmniejszenie temperatury w pomieszczeniach.

Jak zbadać nieszczelność w pomieszczeniach? Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie mierników ciepła – na podstawie kamer termowizyjnych wskażą one miejsca, skąd z zewnątrz do pomieszczenia wnika chłód.
Szukając wysokiej jakości okien wybieraj jedynie oferty topowych producentów, np why not try here. oknar-wroclaw.pl. W ofercie producenta znajdziemy okna plastikowe, drewniane – dodatkowo klienci mogą liczyć na wieloletnie gwarancje.

https://san-escobar.com/garnki-na-plyty-indukcyjne-w-naszych-kuchniach/ https://sis2016.org/zdrowe-slodkosci-ktore-stworzymy-w-domu/ https://siteopia.pl/regres-ubezpieczeniowy-najwazniejsze-informacje/