Strona główna » Jak sprawić, aby dom jeszcze lepiej spełniał nasze potrzeby?
Dom i Wnętrze

Jak sprawić, aby dom jeszcze lepiej spełniał nasze potrzeby?

Komfortowy i wygodny dom to marzenie wielu Polaków. Aby jednak móc cieszyć się tym komfortem czeka nas wiele wyrzeczeń i czasu przeznaczonego na urządzanie, dopieszczanie. W Polsce coraz popularniejszy robi się trend domów inteligentnych, które jeszcze lepiej mają spełniać nasze oczekiwania. Na czym polega fenomen domu inteligentnego? Czy każdy może go mieć?

W czym pomoże nam dom inteligentny?

Dom inteligentny to nic innego, jak system czujników, których zadaniem jest sterowanie konkretnymi parametrami (zaworami wody, gazu, światłem, grzejnikami, roletami zewnętrznymi, bramą wjazdową, centralnym zamkiem i wieloma innymi). Obecnie instalacje takie nie naruszają struktury domu, gdyż czujniki porozumiewają się ze sobą radiowo. Dawniej konieczne było kucie ścian (o ile dom był gotowy) i instalowanie dziesiątek metrów kabli. Obecnie tworzenie instalacji domu inteligentnego nie wymaga żadnych zmian w konstrukcji mieszkania. Czujniki zaś zarządzane są przy pomocy aplikacji dedykowanej na telefon czy też na tablet.
Domy inteligentne są dobrym rozwiązaniem dla osób w różnym wieku. W przypadku osób młodych z pewnością doceniona zostanie nowoczesna technologia oraz jej możliwości. W przypadku osób starszych instalacja daje wygodę, dzięki której mieszkańcy mogą zarządzać konkretnymi sekcjami bez podnoszenia się z kanapy.
O domach inteligentnych czytaj więcej na www.ferguson-digital.eu.

live url live url live url