Strona główna » Jak dbać o siodło?
Ciekawe

Jak dbać o siodło?

Siodło to jeden z podstawowych elementów, niezbędnych do tego, aby wygodnie i bezpiecznie móc jeździć na koniu. Ważne jest, aby wykonane ono było przez profesjonalną firmę, a wykorzystane materiały były wysokiej jakości. Siodła tworzone są z grubych skór, odpornych na uszkodzenia, pekanie, ścieranie – takie siodło jest w stanie służyć przez długie lata. Ważne jest jednak, aby odpowiednio je pielęgnować i dbać o jego stan. W jaki sposób? Pomogą w tym profesjonalne kosmetyki do siodeł!

Preparaty z naturalnym woskiem

Podstawą pielęgnacji siodła jest jego natłuszczanie – skóra podczas jazdy konnej silnie wyciera się i jest narażona na pękanie. Aby zapobiec temu procesowi konieczne jest jej natłuszczanie środkami zawierającymi wosk pszczeli oraz liczne olejki z roślin. Składniki wosków i płynów do pielęgnacji siodeł wnikają głęboko w skórę, przez co staje się ona odporna na wnikanie brudu czy też wilgoci. Dodatkowo zawarte w preparatach woski pozwalają na nadanie elastyczności skórze, co znacząco zmniejsza ryzyko jej pękania. W produktach do pielęgnacji siodeł znajdziemy również składniki nabłyszczające, przez co nawet stare siodła odzyskają swój elegancki wygląd.
Jak często woskować siodło? Wszystko zależy do tego, w jakim stanie się ono znajduje oraz jak często jest ono wykorzystywane. Przyjmuje się, że siodło powinno być woskowane i czyszczone raz- dwa razy w miesiącu.
Preparaty do siodeł znajdziesz na stronie www.equishop.com.