Strona główna » Jak domy drewniane całoroczne podbiją Twoje serce?
Dom i Wnętrze

Jak domy drewniane całoroczne podbiją Twoje serce?

Domy drewniane zyskują w Polsce coraz większą popularność – wszystko za sprawą ich względnie niskiej ceny oraz szybkiego czasu budowy. Zanim jednak zadecydujemy o budowie warto poznać zalety tego rodzaju domu oraz dowiedzieć się, jak jest budowany.

Dom, który wybudujesz bez względu na porę roku!

Domy drewniane kojarzone są przede wszystkim z Kanadą oraz Skandynawią – ze względu na szeroka dostępność drewna faktycznie są to budowle wznoszone tam najczęściej. W Polsce ten typ architektury znany jest od dawna, jednak dopiero w ostatnich latach możemy korzystać z pomocy profesjonalnych firm, które zajmą się kompleksową budową domu. Każdy producent domów szkieletowych zapewni nam przynajmniej kilkanaście projektów domów drewnianych, wśród nich domy parterowe, domy z możliwością zaaranżowania poddasza, domy piętrowe. Każdy projekt uwzględnia również garaż lub podjazd.
Zaletą domów drewnianych całorocznych jest krótki czas ich budowy. Według szacunków topowych firm budowlanych wynosi on od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma zostać oddany w stanie deweloperskim czy surowym. Producenci tacy jak mawit.com.pl oferują swoim klientom również kompleksowe wykończenie domu od wewnątrz. W skład takiej usługi wchodzi między innymi malowanie ścian oraz położenie paneli. Atutem domów drewnianych jest to, że są one budowane zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że pozyskują one ciepło nie tylko z klasycznych źródeł, ale wykorzystują także ciepło wytwarzane przez urządzenia domowe.

Czy dom drewniany wymaga sporego kredytu?

Koszty wybudowania domu drewnianego są znacznie niższe niż domu murowanego – zazwyczaj jest to kwota o 30-35% niższa. Taka różnica pozwala na zmniejszenie szacowanych kosztów oraz poczynienie sporych oszczędności.

https://beesafe.pl/porady/zarysowanie-auta-na-parkingu/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/409-projekt-kuchni-z-wyspa https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/