Strona główna » Jak urządzić pokój dla nastoletniego syna?
Dom i Wnętrze

Jak urządzić pokój dla nastoletniego syna?

Wchodzący w okres dojrzewania nastolatek ceni sobie prywatność i komfort. Aby zapewnić synowi maksymalną swobodę i wygodę podczas długich godzin nauki, odpoczynku i spotkań ze znajomymi, należy raz na zawsze pożegnać dziecięcy pokój i zaaranżować przestrzeń od nowa! Jak stworzyć dla dziecka estetyczny i praktyczny kąt, w którym wymagający nastolatek będzie się czuł jak ryba w wodzie? Sprawdź!

Pokój dla nastoletniego chłopca – od czego zacząć?

Pokój dla nastoletniego chłopca pełni funkcję sypialni, małego, domowego biura oraz pokoju dziennego. Wybierając meble, warto bliżej przyjrzeć się gotowym zestawom. Meblościanki oferowane przez czołowych producentów nie mają nic wspólnego z niemodnymi, przestarzałymi kompletami, które pokryte były okleiną imitującą drewno. Dzisiaj meblościanki zyskały całkiem nową formę – designerskie systemy modułowe składają się z wielu komponentów, które możesz dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc za każdym razem unikatową zabudowę dostosowaną do układu i wielkości pomieszczenia. Co ważne, linie mebli dedykowane młodzieży charakteryzują się prostotą kształtów oraz designerskim rysem. Odbijające światło, błyszczące powierzchnie nie tylko pięknie się prezentują, ale również są odporne na zarysowania. W rozbudowanych kolekcjach znajdziesz zarówno biurka i łóżka, jak i regały oraz szafy z pojemnym wnętrzem stojące na straży idealnego porządku.
Dorastający chłopcy cenią przede wszystkim wyraziste kompozycje. Nie bój się kontrastujących zestawień! Aranżacja będzie odzwierciedlała młodzieżową fantazję głównego lokatora, jeśli oprzesz ją na dwóch kontrastujących barwach – bieli i czerni albo modnych ostatnio szarościach. Jedną ze ścian warto wyeksponować za pomocą modnego betonu architektonicznego albo fototapety.