Strona główna » Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?
Zdrowie i Uroda

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Wybór tuszu do rzęs to tak naprawdę całkiem poważna i wcale nie taka łatwa sprawa. Okazuje się bowiem, kiedy wchodzimy do drogerii celem dokonania zakupu, że takich tuszy jest naprawdę sporo. Który z nich powinnyśmy wybrać?

Krok pierwszy – oceń swoje naturalne rzęsy

Przede wszystkim, zanim jeszcze wybierzemy się po tusz do rzęs, trzeba uważnie spojrzeć w lustro i zdecydować, jakie mamy rzęsy. Czy są one naturalnie krótkie czy może długie? Zakręcone czy proste? Grube czy cienkie? Od tego bowiem zależy w dużej mierze to, jaki tusz wybierzemy.

Jeśli mamy problem z oceną naszych rzęs, to przede wszystkim warto przejrzeć różne poradniki internetowe. Tam znajdziemy wiele naprawdę cennych wskazówek. Jeżeli jednak ciągle będziemy mieć problem, to warto wybrać się na wizytę do profesjonalnej makijażystki, która oceni nasze rzęsy i pomoże wybrać najlepszy kosmetyk.

Krok drugi – wybierz odpowiednią barwę tuszu

Najczęściej wybieramy standardowo czarny tusz do rzęs. Co jednak trzeba podkreślić – to nie jest wcale najlepszy wybór dla wielu osób. Część pań ma bowiem delikatną cerę, jasną oprawę oczu i krótkie rzęsy – tu lepszy może się okazać delikatny brąz. Z kolei posiadaczkom chłodnej cery pasować może granat.

Warto też czasem zastanowić się nad przeróżnymi, bardziej odważnymi barwami. Można tu zastosować np. bordo, żółty, zielony. Takie tusze do rzęs raczej przeznaczone są na specjalne okazje, niemniej jednak czasem też u niektórych pań, pasują pięknie na co dzień.

Krok trzeci – wybór odpowiedniej szczoteczki i rodzaju tuszu do rzęs

Na koniec zostaje w zasadzie najtrudniejsza sprawa, a mianowicie wybór szczoteczki do rzęs. Kulki doskonale sprawdzą się przy malowaniu drobnych rzęsek w kącikach, krótkie, proste szczoteczki pasują do posiadaczek krótkich rzęs a z kolei gęste, mocno owłosione szczotki do pań o długich i gęstych rzęsach.

Warto jeszcze dodać, że także rodzaj tuszu ma znaczenie. Oczywiście często jest on skorelowany z rodzajem szczoteczki, jednak nie zawsze. Trzeba to sprawdzić i wybrać tusz, który z jednej strony podkreśli nasze zalety, z drugiej zaś ukryje wady. Przykładowo posiadaczki krótkich, ale mocnych rzęs powinny zainwestować w tusz o proste szczotce z krótkimi grzebieniami i wydłużającej formule.

Tusz do rzęs kupisz na kosmetykizameryki.pl

chclothing.com iemakessupper.com imytolepiej.pl