Strona główna » Na czym polega metoda żelowa zdobienia paznokci?
Zdrowie i Uroda

Na czym polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się metoda żelowa zdobienia paznokci. Żelowe paznokcie sprawdzą się doskonale u kobiet, których dotyczy problem osłabionej i łamiącej się płytki paznokciowej. W tym artykule wyjaśnimy, jak wykonać manicure żelowy, a także wymienimy jego najważniejsze zalety.

Zadbane paznokcie

Nie da się ukryć, że wizytówką każdej dbającej o siebie kobiety są wypielęgnowane i piękne dłonie. Istnieje wiele sposobów stylizacji paznokci, które umożliwiają uzyskanie estetycznego efektu. Można śmiało powiedzieć, że wśród najpopularniejszych można wymienić manicure hybrydowy oraz żelowy. Metoda żelowa zdobienia paznokci wykonywana jest bezpośrednio na płytce paznokcie lub przedłużanym szablonie. Specjalny żel utwardzany przy pomocy światła UV jest wykorzystywany do wykonania paznokci żelowych. Jeśli jesteś posiadaczką delikatnych i kruchych paznokci, to manicure żelowy jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Paznokcie żelowe

Należy pamiętać, że różne formy mogą przybierać paznokcie żelowe. Metoda żelowa pozwala także zatapiać elementy ozdobne, takie jak perełki, kamyczki, brokat lub diamenciki. Warto również wspomnieć, że manicure żelowy umożliwia przedłużenie paznokci. W ten sposób można im bez problemu nadać odpowiedni kształt. Warto zaznaczyć, że specjalny żel budujący wykorzystuje się przy budowaniu paznokci, podobnie jak specjalne tipsy oraz szablony. Płytkę paznokcia należy pokryć specjalną i elastyczną masą, którą utwardza się przy użyciu lampy UV lub LED. Metoda jest również określana jako światłoutwardzalna, ponieważ żel twardnieje pod wpływem promieniowania UV. Od efektu, który chcesz uzyskać zależy ilość nakładanych warstw żelu.

Jak zrobić manicure żelowy?

Warto mieć na uwadze, że po nałożeniu każdej warstwy żelu trzeba ją utwardzić pod lampą. Nawet do czterech tygodni na paznokciach potrafi utrzymać się manicure żelowy dzięki swojej trwałości. Niestety naturalne paznokcie rosną bardzo szybko, więc już po 2-3 tygodniach konieczne jest ich uzupełnianie. Popularność manicure żelowego wynika z faktu, że zapewnia on naturalnie wyglądające paznokcie, które są subtelne i odważne. Metoda żelowa pozwala uzyskać dowolny wzór oraz kształt paznokci. Trzeba mieć na uwadze, że wykonanie manicure żelowego wymaga dużej precyzji oraz umiejętności. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, czas oraz precyzja, dlatego najczęściej wykonuje się go w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Żelowe paznokcie można również zrobić w swoim domowym zaciszu. Trzeba się jednak wyposażyć w produkty dobrej jakości i uzbroić w cierpliwość.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

zobacz Stolik nocny z półką w stylu loft zobacz