Strona główna » Jak wybrać odpowiednią sokowirówkę?
Dom i Wnętrze

Jak wybrać odpowiednią sokowirówkę?

W dzisiejszych czasach nastała ogromna moda na zdrowe odżywianie. Jeszcze jakiś czas temu o zdrowym odżywianiu nikt nie myślał. Ba, myślało się tylko o odżywianiu. Obojętnie jakim. Dziś myśli się, aby było zdrowo i smacznie. A ze słowem zdrowe nieubłaganie kojarzy się spora ilość witamin, a co za tym idzie, owoce i warzywa. Jednak zjedzenie dużych ilości warzyw i owoców nie zawsze jest łatwe do wykonania, dlatego idealnym rozwiązaniem są świeżo wyciskane soki. Aby przyrządzić taki smaczny i zdrowy napój ze świeżych warzyw lub owoców niezbędna jest sokowirówka. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej magicznej maszynie.

Działanie sokowirówki

Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na zakup sokowirówki. Postanowiliśmy, że będziemy robić zdrowe soczki, jednak nie do końca wiemy jaką sokowirówkę wybrać. Przecież w sklepach jest ich całe mnóstwo. Aby wybrać odpowiedni dla nas model należy bliżej poznać działanie sokowirówki.
Otrzymanie zdrowego napoju możliwe jest dzięki wirującemu situ z ostrzami. Dzięki temu sok zostaje oddzielony od miąższu. Miąższ zostaje usunięty do pojemnika na „odpadki”, a klarowny sok spływa prosto do szklanki bądź do wbudowanego pojemnika na sok. W taki sposób możemy uzyskać naprawdę spore ilości soku. Na jakie parametry zatem zwrócić uwagę przy wyborze sokowirówki?

Parametry sokowirówki

Wybierając jakikolwiek sprzęt zawsze zwracamy uwagę na pewne parametry, które interesują nas bardziej lub mniej. Podobnie jest przy wyborze sokowirówki. Oto najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę:
wielkość pojemnika na „odpadki” – w tym oto pojemniku znajdzie się miąższ, skórki czy pestki. Dobrze, aby nie był zbyt mały, jeżeli chcemy przygotowywać duże ilości soku. Nie będzie wtedy konieczne jego częste opróżnianie.
regulacja gęstości soku – to idealna opcja, jeżeli soki przyrządzać będziemy dla kilku różnych osób. Gusta kulinarne są różne, a taka opcja pozwoli zadowolić wszystkich.
gumowe nóżki – dzięki tej opcji sokowirówka podczas pracy nie będzie przemieszczała się po blacie, co znacznie ułatwi pracę z sokowirówką.

Ile kosztuje sokowirówka?

To dość trudne pytanie, jednak z pewnością stawia je sobie każdy, kto rozważa zakup sokowirówki. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo to tak, jakby odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje samochód. Jednak mając na uwadze zakup sokowirówki należy wiedzieć, że cena uwarunkowana jest zazwyczaj jakością. Im droższa, tym lepsza.
Możemy kupić sokowirówkę za kilkadziesiąt złoty, jednak przy niej z pewnością nie obejrzymy telewizji, regulacji gęstości też nie będzie, a owoce i warzywa trzeba będzie kroić na małe kawałki, gdyż otwór na warzywa będzie malutki. To raczej sprzęty na jedną szklankę soku dziennie.
Możemy też wybrać model za kilkaset złoty, wtedy pole do popisu jest znacznie większe. Maszyna będzie działała z większą mocą, nie będzie konieczne ciągłe jej rozbieranie do mycia, gdyż będzie wyposażona w opcję samoczyszczenia. Z pewnością w takiej maszynie znajdziemy znacznie więcej opcji dodatkowych, które ułatwią pracę.
Jaki więc wybrać sprzęt? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu, mając na uwadze te sprawy, na których w sokowirówce zależy nam najbardziej.
Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

lusion-fp7.org atedralstudios.org .fcbu.org