Strona główna » Używane meble do kuchni?
Dom i Wnętrze

Używane meble do kuchni?

Większość z nas kupując meble do swojej wymarzonej kuchni nie specjalnie zastanawia się nad ich wyglądem – przeważnie po obejściu całego sklepu meblowego decydujemy się na meble kuchenne, które pierwsze rzuciły się nam w oczy i zapadły w pamięć. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy, aby nasza kuchnia była oryginalna?

Wszędzie sprzedawana jest produkcja masowa!

Zakup mebli w sklepie meblowym czy nawet w markecie budowlano-remontowym z działem „urządzanie domu” wiąże się z tym, że dane meble są produkcją masową, a w konsekwencji w żaden sposób nasza kuchnia nie będzie się wyróżniała pod względem umeblowania. Wyjściem z sytuacji może być co prawda zakup mebli robionych na zamówienie jednak również będą to pewne schematy – większość fachowców korzysta z tych samych źródeł zaopatrzenia co wiąże się z tym, że będą nam mogli zaoferować podobne wykończenie mebli, w szczególności tak zwanych frontów. Indywidualizm zamówienia będzie wyrażał się głównie w tym, że szafki będą wykonane na wymiar naszej kuchni.

Meble z drugiej ręki!

Jednym z najlepszych sposobów na wyróżniającą się kuchnię pod względem umeblowania jest zakup mebli używanych – co prawda w wielu przypadkach będą wymagały one odpowiedniej renowacji i naprawy, to jednak sam koszt zakupu mebli z drugiej ręki będzie znacznie niższy niż zakup identycznych, ale nowych mebli. Co jednak istotne, zakup mebli z drugiej ręki wiąże się z tym, że kupujemy przeważnie meble stare, które nie są już dostępne na rynku. Tym samym będziemy mogli śmiało stwierdzić, że nasze kuchenne meble będą niepowtarzalne – nikt w prosty sposób nie będzie mógł skopiować umeblowania naszej kuchni!

Ile kosztują takie meble?

Ile kosztują jednak meble kuchenne z drugiej ręki? Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy tutaj od tego, co to są za meble, ile ich jest, w jakim stanie się znajdują, czy wymagają gruntownej renowacji i kto jest sprzedaje. Jeżeli sprzedaje je osoba prywatna wymieniająca po prostu meble we własnej kuchni i chcąca się pozbyć starych mebli kuchennych to możemy dokonać zakupu znacznie bardziej okazyjnie niż w przypadku sprzedaży na internetowej aukcji przez firmę zajmująca się handlem starymi meblami czy też na giełdzie staroci.
Podsumowując, dróg do osiągnięcia indywidualnej kuchni jest wiele i każda z nich jest dobra. Zakup używanych mebli, a następnie ich samodzielna renowacja jest tylko jedną z nich, która powinna być przez nas wybrana tylko wtedy, kiedy rzeczywiście dane meble pasują do naszej indywidualnej koncepcji, upodobań i preferencji.
Meble kuchenne Katowice oferuje firma Janmar

Wysoki stolik do kuchni Industrialna konsola z półką do przedpokoju Sejf do kampera przyczepy na wymiar