Strona główna » Jak zyskać więcej miejsca w sypialni?
Dom i Wnętrze

Jak zyskać więcej miejsca w sypialni?

Dodatkowe miejsce do przechowywania, szczególnie w mieszkaniach blokowych, to spory problem – zazwyczaj podczas meblowania nie myślimy o tym, ile wybrane meble pomieszczą przedmiotów, zwracamy uwagę wyłącznie na ich estetykę. To problem, który z czasem zacznie nam poważnie doskwierać. Kupujmy więc meble do sypiali z głową! Jakie wybrać?

Łóżko z dodatkowymi komorami

Kupno wygodnego i dopasowanego do naszych potrzeb łóżka powinno być naszym priorytetem. Szukając łóżka drewnianego zwróćmy uwagę przede wszystkim na modele wyposażone w dodatkowe atrybuty, takie jak łóżka ze skrzyniami. Skrzynie mogą być wewnętrzne, aby się do nich dostać konieczne jest uniesienie stelaża łóżka. Wielu producentów ułatwia klientom tę procedurę i montuje w łóżkach stelaże półautomatyczne. Dzięki nim podnoszenie konstrukcji jest zdecydowanie łatwiejsze. Drugim rozwiązaniem są łóżka wyposażone w zewnętrzne szuflady, których wysunięcie powoduje ukazanie wewnętrznych komór. W takich komorach możemy przechowywać kołdry na zmianę, ale również ubrania sezonowe czy rzadko wykorzystywane przedmioty domowe. Podczas kupna łóżka opartego na ramie koniecznie zapoznajmy się z tematem materacy – odpowiednio dobrane z pewnością poprawią jakość naszego snu.

Pojemniki stojące i wiszące

Znalezienie dodatkowej przestrzeni do przechowywania w sypialni nie jest trudne, wystarczy nieco kreatywności! Buszując po sklepach z dodatkami do wnętrz zainteresujmy się przede wszystkim licznymi koszami czy pojemnikami zamykanymi od góry – dzięki nim możliwe będzie przechowywanie drobiazgów, obuwia zmiennego. Ciekawym rozwiązaniem będą również wiszące szuflady, które możemy zawiesić na haczykach na drzwiach szafy. Sprawdzą się w przypadku niewielkich przedmiotów.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

ubezpieczenie OC ubezpieczenie samochodu gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe