Strona główna » Praktyczny i elegancki przedpokój
Dom i Wnętrze

Praktyczny i elegancki przedpokój

Przedpokój to pomieszczenie, które często traktujemy po macoszemu i nie przykładamy większej wagi do jego wyglądu. I tutaj właśnie popełniamy wielki błąd! To przedpokój jest wizytówką domu, która wiele mówi o gospodarzach. Każda osoba, która przekracza próg mieszkania, w pierwszej kolejności widzi właśnie przedpokój. Widok brudnej wycieraczki i nadgryzionego zębem czasu wieszaka z pewnością nie buduje w jego oczach pozytywnego obrazu domowników. Jak sprawić, żeby niewielkie pomieszczenie było naprawdę atrakcyjne? Sprawdź!

Mały metraż? Żaden problem!

Powszechnym problemem, jaki towarzyszy urządzaniu przedpokojów jest metraż, który mocno ogranicza pole do popisu. Jednak kilka prostych i niekosztownych zabiegów może skutecznie dodać niewielkiemu pomieszczeniu kilku dodatkowych metrów. W pierwszej kolejności zadbaj o ściany. Możesz pomalować je bardzo jasną farbą albo wyłożyć białymi płytkami imitującymi cegłę. W obu przypadkach efekt będzie zadowalający. Z białymi ścianami harmonijnie współgrać będą panele z jasnego drewna. Kiedy baza aranżacji jest gotowa, możesz przejść do najprzyjemniejszej części, czyli doboru mebli i dodatków!
Małe pomieszczenia nie lubią ciemnych kolorów i masywnych form. Możesz mieć pewność, że niska, skandynawska szafka z białych płyt meblowych pokrytych błyszczącym laminatem nie będzie przytłaczać, a wręcz przeciwnie – nada lekkości przedpokojowi. Nad szafką znajdzie się idealne miejsce na lustro. Najlepiej sprawdzą się duże tafle w bardzo cienkiej ramie. Dzięki prostemu dodatkowi pomieszczenie stanie się  bardziej przestronne, a Ty zyskasz praktyczny kącik, który ułatwi przygotowania do wielkich i małych wyjść. Ostatnimi elementami, których nie może zabraknąć w przedpokoju są praktyczne akcesoria. W sklepach on-line znajdziesz ciekawe wieszaki do przedpokoju i szafki na klucze o designerskich formach i niebanalnych kształtach.

Przełam monotonię

Jeśli Twój przedpokój jest nieco większy, możesz przełamać aranżację niecodziennym dodatkiem. Ozdobne fotele do salonu sprawdzą się nie tylko w pokojach dziennych! W projektach dekoratorów wnętrz w przedpokojach często pojawiają się pojedyncze fotele, które niebanalnie ocieplają i urozmaicają wnętrze.

 

 

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

zobacz wiecej https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ live url