Strona główna » Jaki pokrowiec na meble ogrodowe wybrać?
Dom i Wnętrze

Jaki pokrowiec na meble ogrodowe wybrać?

Kupując meble ogrodowe pamiętajmy o tym, że uzupełnieniem zakupów powinien być pokrowiec na meble ogrodowe. Dlaczego? Nowoczesne meble ogrodowe są tworzone z doskonałej jakości materiałów, jednak pozostawione na pastwę pogody mogą zacząć się koślawić, wyginać. Chcąc zachować jak najdłużej piękny wygląd naszych mebli wybierzmy pokrowiec na meble ogrodowe i cieszmy się komfortem i wygodą przez wiele lat.

Pokrowiec na meble ogrodowe dedykowany dla konkretnego mebla

Jaki pokrowiec na meble ogrodowe kupić, aby spełniał on swoje zadania? Z pewnością pierwszym krokiem powinno być dokładne poznanie struktury pokrowców i zainteresowanie się ich materiałem. Nowoczesny pokrowiec na meble ogrodowe wykonany jest z materiału poliestrowego, którego splot jest na tyle gęsty, aby nie przepuszczał drobin kurzu, brudu. Struktura materiału pozwala jednak na swobodną cyrkulacje powietrza. Oznacza to, że na powierzchni mebla nie będzie kondensować się wilgoć.

Materiał pokrowca wykonany jest w taki sposób, aby był on zabezpieczony przed ścieraniem, rozdarciem, rwaniem się. Trwała struktura skutecznie chroni meble przed promieniowaniem UV, przez co meble zachowują swój piękny, głęboki kolor.

Pokrowiec na meble ogrodowe często jest dedykowany dla konkretnych mebli: krzeseł, sof narożnych, leżanek ogrodowych. Kupno dedykowanego produktu sprawi, że materiał lepiej będzie przylegał, a mebel będzie lepiej chroniony. Dla lepszego dopasowania pokrowiec na meble ogrodowe może mieć również niewielki ściągacz.

Pokrowiec na meble ogrodowe – jak go przechowywać?

Przechowywanie pokrowca na meble ogrodowe ułatwi niewielka torba, w której jest sprzedawany. Posiada ona uchwyt dla wygodniejszego przenoszenia. Dodać warto, że niewielkie rozmiary sprawiają, że taki pakunek bez trudu zmieścimy na półkę w garażu czy też na strychu.

 

 

Industrialna konsola z półką do przedpokoju Sejf do kampera przyczepy na wymiar Wysoki stolik do kuchni