Strona główna » Swojskie kuchnie w naszych domach
Dom i Wnętrze

Swojskie kuchnie w naszych domach

Kuchnie w każdym domu są bardzo ważnym pomieszczeniem. Należy zaplanować je w taki sposób aby odczuwać radość z przebywania w niej – nawet wtedy, kiedy przygotowujemy tylko kawę lub herbatę.

Kuchnie w stylu prowansalskim

Kuchnie nawiązujące swoim stylem do Prowansji to idealny wybór do domów jednorodzinnych. Jeżeli istnieje taka możliwość, to taką kuchnię można umieścić w takim miejscu, gdzie będzie dostęp dużej ilości światła dziennego. Warto w takim wypadku pomyśleć o umieszczeniu w kuchni okna tarasowego wychodzącego na ogród, dzięki czemu uzyskamy bardzo ciekawy efekt dobierając do tego odpowiednie meble w naszej kuchni. W kuchniach w tym stylu przeważa z reguły kolor biały: na szafkach, na suficie i na ziemi. Co jednak nie wyklucza również obecności innych kolorów, jak chociażby fioletu, jasnej zieleni, brązu,szarości.

Odpowiednio wykonane meble

Duże kuchnie to idealnie miejsce na ukochaną przez nas Prowansję przywołującą nam w myślach łąki z wysokimi trawami i znajdujące się w pobliżu winnice z dobrym gatunkowo winem. Światło wpadające przez okna  do białej kuchni będzie wpływało na optyczne powiększenie całego wnętrza. Nie zapominajmy o tym, że w takim pomieszczeniu obowiązkowe są duże blaty robocze znajdujące się chociażby na wyspie kuchennej lub po jego bokach, wykonane z kamienia naturalnego w jasnym odcieniu, jednak delikatnie odcinające się od bieli naszych szafek. Warto również pomyśleć o wstawieniu do takiej kuchni świeżych ziół w doniczkach roznoszących przyjemny zapach i swoją zielenią komponujące się z bielą całego pomieszczenia. 

https://lancejamesstudios.com/wygodne-spodnie-do-jazdy-konnej-wybieramy-idealny-model/ https://banbanbook.com/czapsy-dla-wszystkich-jezdzcow/ https://absenting.com.pl/czy-warto-postarac-sie-o-ifs/