Strona główna » Jaki strój do ćwiczeń wybrać?
Ciekawe

Jaki strój do ćwiczeń wybrać?

Gdy planujemy trening na siłowni albo w fitness klubie, musimy pamiętać o odpowiednim stroju do ćwiczeń. Stare spodnie dresowe i rozciągnięta koszulka, to nie najlepsze rozwiązanie. Strój do ćwiczeń musi być przede wszystkim wygodny, abyśmy czuli się w nim komfortowo.

Odzież sportowa

Obecnie wybór odzieży sportowej jest duży, firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów i krojów spodni dresowych, legginsów, bluz. Najważniejszym elementem stroju przeznaczonego do ćwiczeń są oczywiście spodnie dresowe. Chociaż przyjęło się, że strój powinien być dopasowany do sylwetki, jeżeli źle czujemy się w legginsach, lepiej zdecydować się na luźniejsze spodnie dresowe. W gruncie rzeczy najważniejsze jest nasze samopoczucie.
Gdy ćwiczymy na zewnątrz, musimy pamiętać o tym, aby odzież była ciepła i jednocześnie przepuszczająca powietrze. Przylegające do ciała koszulki szybciej odprowadzają pot i ochłodzą latem, bardziej luźne t-shirty dają natomiast większe poczucie swobody. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Odpowiednie obuwie

Podobnie jak w przypadku spodni dresowych i koszulek, znajdziemy duży wybór obuwia. Buty można dopasować do wybranej aktywności fizycznej. Możemy wybierać spośród obuwia przeznaczonego typowo do biegania, fitnessu, ćwiczeń siłowych, a nawet do chodzenia. Warto zwrócić uwagę także na wysokość butów, dostępne są buty sięgające do kostki oraz wyższe, które dobrze stabilizują staw skokowy. Najważniejsze jest to, aby obuwie było wygodne i dopasowane do naszej stopy.
Nie bez znaczenia są także odpowiednie skarpetki, źle dobrane mogą powodować otarcia i odciski. Tak, więc skarpetki powinny być wykonane z odpowiedniego materiału, muszą być dopasowane do rozmiaru naszej stopy, poza tym nie może zbyt mocno uciskać stopy.

Wygodna bielizna

Bielizna jest równie ważna jak zakup odpowiednich spodni dresowych czy obuwia. Powinny się o to zatroszczyć szczególnie Panie – podstawa to wygodny, sportowy stanik. Jak go wybrać? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na gumę pod biustem, która musi dobrze przylegać do ciała, trzeba mieć na uwadze to, że z czasem może się rozciągnąć. Kolejna ważna rzecz to zapięcie oraz odpowiednia jakość ramiączek.
W gruncie rzeczy najważniejsze jest, to aby po prostu było nam wygodnie, także warto przymierzyć kilka modeli i wybrać ten w którym będziemy czuły się najbardziej komfortowo. W sklepach z odzieżą sportową można dostać także specjalne bezszwowe szorty. Bez problemu można kupić je w większości sklepach z bielizną, tam na pewno będą trochę tańsze.
Artykuł powstał we współpracy z Dip24.pl

http://tmfportal.org/kask-do-jazdy-konnej-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/63-komoda-lazienkowa https://woco.pl/odznaka-jezdze-konno-najwazniejsze-informacje-dla-poczatkujacego-jezdzca/