Strona główna » Jakie okna do klasycznych rezydencji?
Dom i Wnętrze

Jakie okna do klasycznych rezydencji?

Mimo mody na minimalizm i prostotę, nie brakuje fanów ponadczasowej klasyki. Domy wznoszone w eleganckim, klasycznym stylu nie starzeją się. Ich uniwersalny design skutecznie opiera się upływającemu czasowi, przez co nie tracą na wartości. Aby dom stylizowany albo stara willa poddawana renowacji nienagannie się prezentowały, ich projekt musi być dopracowany w detalach. Dzisiaj weźmiemy pod lupę okna – istotny element konstrukcji pełniący  funkcję estetyczną i użytkową. Jakie okna pasują do klasycznych rezydencji ? Sprawdź!

Najlepsze okna do klasycznych rezydencji

Rezydencje zaprojektowane w klasycznym duchu mają przeważnie wysokie sufity i przestronne wnętrza. Okna do klasycznych rezydencji są więc wysokie, nierzadko zaokrąglone u góry. Duże okna są dekoracją współgrającą ze starannie wykończoną elewacją i wnętrzem, optycznie powiększają pomieszczenia i otwierają salon na ogród.  Najlepszy efekt zapewniają  modele o mocno wyprofilowanej ramie zarówno od strony wnętrza, jak i elewacji. Ciekawym dekorem dodającym przeszkleniom elegancji są szprosy. Barwa okien powinna współgrać z projektem domu. Raczej nie sprawdzą się tutaj ciemne, antracytowe i szare ramy. Naturalne drewno i biel zapewni znacznie subtelniejszy efekt.

Klasyczne wzornictwo, nowoczesna technologia

Warto mieć świadomość, że jakość okien o klasycznym wzornictwie proponowanych przez czołowych producentów  nie odbiega od standardu minimalistycznych oszkleń. Dekoracyjne okna dobrych producentów zapewniają termoizolacyjność na bardzo wysokim poziomie i mogą z powodzeniem być montowane w budynkach energooszczędnych. Ponadto, nowoczesne okna są dźwiękoszczelne i łatwo utrzymać je w nienagannej czystości. Wśród dostępnych modeli znajdują się również okna antywłamaniowe.

 

 

Sejf do kampera przyczepy na wymiar Wysoki stolik do kuchni Industrialna konsola z półką do przedpokoju