Strona główna » Filtry wody do dzbanków Dafi  
Dom i Wnętrze

Filtry wody do dzbanków Dafi  

 

Filtry wody do dzbanków Dafi są coraz częściej kupowane przez osoby, które chcą zaoszczędzić na wodzie oraz chcą pozostać w zgodzie z naturą i ekologią. Jest to nie tylko modne rozwiązanie, ale również bardzo ekonomiczne. Woda kranowa jest po prostu niezwykle tania w porównaniu z wodą butelkowaną/źródlaną pochodzącą ze sklepu. Dlatego inwestycja w filtry wody do dzbanków Dafi jest bardzo korzystna!

Filtry wody do dzbanków Dafi – jak działają?

 

Filtry wody do dzbanków swoje działanie opierają na obecności węgla aktywnego w postaci drobnych kulek. Są one tak dobrane ze względu na jak największą powierzchnię chłonną węgla aktywnego w stosunku do wody. We wnętrzu zabudowy znajduje się ogromna ilość takich kuleczek, przez które ścieka filtrowana woda. W trakcie stykania się z węglem aktywnym absorbuje on do swojego wnętrza zanieczyszczenia. Do głównych z nich zalicza się chlor, pestycydy, herbicydy czy nawet sporadyczne ilości metali ciężkich. Wszystkie te zanieczyszczenia pogarszają jakość pitej wody przez co jest ona po prostu niesmaczna.

 

Oprócz pochłaniania zanieczyszczeń z pomocą węgla aktywnego również bardzo dobrze działa dodatek żywicy jonowymiennej. Za jej pośrednictwem zmniejsza się twardość wody, a więc obecność węglanów wapnia czy magnezu. Z pozoru wydaje się to negatywne jednak właśnie te związki chemiczne wytrącają się w postaci osadu na grzałkach ekspresów czy czajników. Osad często kruszy się sprawiając, że przechodzi do kawy czy herbaty pogarszając jej smak. Zmniejszenie twardości wody nalewanej do ekspresów do kawy gwarantuje, że ryzyko wystąpienia kamienia w sprzętach AGD zredukowane jest do minimum!

 

Filtry wody do dzbanków Dafi – co ile wymieniać?

 

Wiele osób zastanawia się co ile musi wymieniać filtry do dzbanka. Średnio powinno się to robić co około 100 litrów wody – jednak kto by to liczył! Średnio wynosi to około miesiąca użytkowania. Niektóre dzbanki posiadają ekrany LCD informujące o konieczności zmiany filtra. Jeżeli chce się mieć pewność, że wymienia się filtr w odpowiednim momencie to warto zakupić właśnie takie dzbanki.

http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne live url https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/