Strona główna » Jakie rośliny do ogrodu?
Dom i Wnętrze

Jakie rośliny do ogrodu?

Założenie ogrodu marzy się wielu właścicielom nieruchomości. Jeżeli jesteś jednym z nich, to z pewnością zastanawiasz się, na jakie rośliny postawić, aby jak najszybciej móc cieszyć się ładnym otoczeniem. Czerpiąc inspirację z portalu www.dom.pl mamy kilka podpowiedzi.
Ogród to przestrzeń, w której chętnie odpoczywamy. Ci, którzy mają szczęście taki posiadać, chętnie organizują w nim m.in. letnie przyjęcia. Aby jednak w ogrodzie urosły drzewa czy krzewy, potrzeba czasu. Co, gdy jesteś osobą niecierpliwą, która chciałaby od razu korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje posiadanie ogrodu? W takiej sytuacji konieczne jest wybranie takich roślin szybko rosnących. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo – będziesz zatem miał w czym wybierać.

Duże rośliny, duży wydatek

Być może przyszło ci do głowy, aby zakupić duże rośliny. W sklepach czy szkółkach ogrodniczych są one sprzedawane w donicach. Po przesadzeniu, możesz stać się właścicielem np. średniej wielkości krzewu. Problem jednak w tym, że zakup takich roślin wiąże się ze sporym kosztem. Jeżeli nie masz ograniczonego budżetu, jest to rozwiązanie odpowiednie dla ciebie. Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na tak duży wydatek, to najlepiej będzie, gdy zapoznasz się z aktualną ofertą roślin szybko rosnących.

Jakie rośliny wybrać?

Na rynku są dostępne rośliny, które w ciągu zaledwie kilku lat mogą osiągnąć wysokość nawet do 10 metrów! Jeżeli marzy ci się właśnie taki efekt, wybierz np. dęby czerwone, sosny wejmutki, świerki, czy tuje. Do szybko rosnących krzewów zalicza się m.in. krzewuszkę cudowną, żylistek szorstki czy róże wielokwiatowe.

O rośliny musisz dbać

W zależności od tego, jakie rośliny wybierzesz, musisz liczyć się z koniecznością poświęcenia im różnej ilości czasu. Jeżeli zadbasz o zakupione i posadzone krzewy, możesz liczyć na to, że będą się one prawidłowo rozwijać. W przeciwnym razie twoje drzewa czy krzewy mogą zacząć chorować. Wówczas nie uzyskasz założonego efektu, a w najgorszym przypadku będziesz musiał usunąć z ogrodu zaatakowane przez szkodniki rośliny.