Strona główna » Karty tarota współcześnie
Ciekawe

Karty tarota współcześnie

Tarot to starożytna sztuka stawiania kart. Ich historia sięga starożytnego Egiptu, a w tworzeniu kart widać wpływy kultury rzymskiej, hinduskie oraz hebrajskie.
 

Współczesne stawianie tarota

Tarot przez wiele wieków był w kulturze chrześcijańskiej i zachodniej zakazany. Uznawany był za narzędzie szatana, a osoby stawiające tarota oskarżano o rzucanie złych uroków i opętanie przez szatana. Karty tarota zostały zrehabilitowane stosunkowo niedawno. Od kilkunastu lat przeżywają renesans, a ich popularność z roku na roku rośnie. Jeśli chcemy zasięgnąć rady specjalisty w zakresie tarota powinniśmy udać się do wróżki. Miłosne zaklęcia, przepowiednie, pomoc w podejmowaniu decyzji to wszystko profesjonalna wróżka jest w stanie wyczytać z kart. Jednak jeśli nie brakuje nam czasu i chęci możemy nauczyć się sami stawiać tarota. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy może wróżyć z kart.
 
Choć każdy jest w stanie nauczyć się stawiać tarota to aby poprawnie i trafnie odczytać informacje, które podają nam karty musimy posiadać to „coś”. Nauka tarota jest trudna i wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Musimy mieć świadomość, że tarota uczymy się przez całe życie. Pomaga on nam odkryć własną osobowość i pokaże jasne i ciemne strony naszego charakteru. Dlatego decyzję o nauce powinniśmy starannie przemyśleć.