Strona główna » Koń jako figura estetyczna
Ciekawe

Koń jako figura estetyczna

Wartości estetyczne mają po części charakter dynamiczny i historyczny. Zmieniają się wraz z gustami danej epoki. Zależą ściśle od kulturowego otoczenia. Wyrażają to, co nam się podoba, co uznajemy za piękne. Istnieje jednak pewien kanon estetyczny, który zawiera wartości uniwersalne. Należy do nich piękno samej natury, które wyrażają na przykład wspaniałe zwierzęta, jakimi są konie.

Estetyka współczesna

Nawet w dzisiejszej, szalonej i postmodernistycznej, rzeczywistości, doceniamy piękno konia. W różnej postaci. Może właśnie współczesność cechująca się tęsknotą za naturalnością szczególnie takiego piękna potrzebuje.
Z drugiej strony lubimy estetyczne wariacje i eksperymenty. W tym wyraża się charakter współczesności. Także jazda konna i akcesoria z nią związane wykorzystujemy jako elementy stylizacyjne. Derka dla konia, nauszniki, ochraniacze, siodło, czaprak dla konia – te wszystkie pozornie neutralne estetycznie akcesoria stają się wyrazem naszych potrzeb estetycznych. Gdzie dozwolona jest zabawa formą i kolorem. Gdzie łączy się motywy pochodzące z różnych światów. Gdzie wprowadza się cytaty.

Przykład nowoczesnej interpretacji

Czaprak Peace Next Generation od Eskadron to przykład nowoczesnej interpretacji przedmiotu niezbędnego w każdej stajni. Połączenie użyteczności i zabawy formą z nawiązaniem do symbolu kulturowego. Czaprak dekoruje motyw pacyfki. Został uszyty on z najwyższej jakości bawełny. Podszycie wykonano ze specjalnej siateczki, wchłania świetnie pot. Miękkie wypełnienie zapewnia komfort dla konia.
Czaprak jest pikowany w romby, co wygląda klasycznie. Ale elementem wybitnie nowoczesnym jest powtarzający się nadruk. Zwielokrotnione słowo to już krok w kierunku estetyki nowoczesnej, odwołującej się do przemian kulturowych. Do tego, że ze wszystkich stron otaczają nas słowa.

https://janeshaphotography.com/internetowy-sklep-jezdziecki-bezpieczne-zakupy-bez-wychodzenia-z-domu/ http://tofiq.org/system-brc-co-nalezy-o-nim-wiedziec/ https://electraymartin.com/zbilansowana-dieta-sposob-na-zdrowie-i-dobre-samopoczucie/