Strona główna » Koszt wybranych usług remontowych w województwie Opolskim
Dom i Wnętrze

Koszt wybranych usług remontowych w województwie Opolskim

Wielu mieszkańców województwa opolskiego obawia się, ze zatrudnienie ekipy remontowej wiązać się będzie z dużymi kosztami. Aby sprawdzić, ile jest w tym prawdy postanowiliśmy zapoznać się z cennikami firm budowlanych z województwa opolskiego oraz tych z innych regionów, które także świadczą usługi na jego terenie. Oto, ile zapłacimy za wybrane usługi.

Remont ścian

Jest to bardzo podstawowa usługa, dlatego i ceny nie są wygórowane.

W przypadku, gdy potrzebujesz położyć na nie gładź gipsową, zapłacisz za to około 35 zł za metr kwadratowy. Cena samego malowania jest niższa i wynosi około 15 złotych za metr kwadratowy.

Droższe jest z kolei kafelkowanie ścian. W podstawowym wariancie, bez wyszukanych wzorów zapłacisz za tę usługę średnio 80 zł za metr kwadratowy,

Wykończenie łazienki

Łazienka jest, jak wiadomo, jednym z podstawowych pomieszczeń w domu jest łazienka, często połączona z WC. Pomieszczenie to wymaga częstych remontów, z uwagi między innymi na podwyższoną wilgotność powietrza. Ile za tego typu usługi policzy sobie firma budowlana Opolskie?

Cena montażu urządzeń służących do kąpieli znacząco różni się w zależności od tego, czy decydujemy się na montaż wanny, czy prysznica. W tym pierwszym przypadku, według naszych ustaleń, firma budowlana Opolskie oczekuje średnio zapłaty w wysokości 170 złotych (w wariancie bez obudowy z płytek). Natomiast za montaż kabiny prysznicowej zapłacimy około 280 złotych.

Za montaż WC przyjdzie nam zapłacić obecnie nieco ponad 110 złotych, podobnie jak za montaż bidetu.

Instalacje

Każde mieszkanie nadające się do funkcjonowania musi posiadać działającą instalację elektryczną, a także sanitarną.

Za montaż podejścia wodno-kanalizacyjnego w najbardziej podstawowym wariancie zapłacimy około 500 złotych (za pojedynczy punkt), natomiast w przypadku instalacji energetycznej wyniesie to od 110 do 130 złotych za każdy punkt, w zależności od stopnia skomplikowania instalacji.

Dobrym pomysłem będzie także instalacja centralnego ogrzewania. W firmach budowlanych Opolskie przeciętny koszt, jaki przyjdzie nam ponieść w związku z taką usługą wynosi około 170 złotych za punkt.

Od czego zależy cena usługi?

Przedstawiony przez nas cennik ma charakter tylko poglądowy, być może uda Ci się uzyskać ofertę w o wiele niższej cenie, lub też przyjdzie Ci zapłacić znacznie więcej. Jest kilka czynników, jakie musisz mieć na uwadze.

Pierwszym z nich jest rozmiar, czyli powierzchnia mieszkania — naturalnie im większe, tym więcej zapłacisz za remont. Firmy budowlane w Opolskiem zwracają też uwagę na lokalizację i typ domu — inną kwotę zapłacisz za remont domu jednorodzinnego położonego z dala od siedziby firmy, inną za renowację mieszkania domu. Wreszcie, powinieneś także zwracać uwagę na konkurencję-im większa jest ona w Twoim miejscu zamieszkania, tym niższe najprawdopodobniej będą ceny usług.

Więcej informacji znajdziesz na stronie firma budowlana Opolskie http://ksetra.pl/.

ris.pl Barowy stół kuchenny i dwa taborety live url