Strona główna » Kotły CO – rodzaje
Dom i Wnętrze

Kotły CO – rodzaje

Sklepy zajmujące się dystrybucją kotłów centralnego ogrzewania posiadają w swojej ofercie mnogość różnorodnych rozwiązań, spośród których klienci mają okazję wybierać, celując w piec spełniający ich najwyższe oczekiwania.

Kotły CO – rodzaje paliw

Piec centralnego ogrzewania stanowi źródło, od którego rozprowadzane są pozostałe elementy systemu grzewczego – jest więc swego rodzaju centrum, od funkcjonowania którego uzależniona jest efektywność oraz wydajność działania całej instalacji.
Rodzaje kotłów CO można wymieniać, opierając się na rodzajach paliwa, dzięki którym następuje podgrzanie wody w kotle. Uniwersalne piece CO mogą spalać węgiel kamienny oraz brunatny, jak również miał węglowy, drewno, trociny i brykiet. Ich obsługa nie powinna przynosić większych trudności, a cechująca je uniwersalność umożliwia dostosowanie rodzaju paliwa do aktualnych potrzeb użytkowników.
fot2
Istnieją także piece, specjalizujące się w spalaniu konkretnych paliw – są to między innymi kotły miałowe czy piece na ekogroszek. Podobne rozwiązania wydają się jednak nieco ograniczające, w porównaniu z wspomnianymi powyżej kotłami uniwersalnymi.

Piece centralnego ogrzewania – zalety

Niewątpliwą zaletą zastosowania w swoim domu centralnej instalacji grzewczej jest oszczędność finansowa oraz efektywność w utrzymywaniu osiągniętej temperatury w pomieszczeniach.
Ponadto warto wspomnieć o wygodzie wynikającej z zamontowania w domu ogrzewania centralnego – jeden kocioł, na którym bazuje cały system grzewczy mogący podnieść temperaturę we wszystkich pomieszczeniach jest oczywistym atutem omawianego rozwiązania. Jedynym manewrem koniecznym do uzyskania wyższej temperatury w domu jest podanie do kotła odpowiedniej ilości paliwa.
Warto przed zakupem pieca przemyśleć oczekiwane parametry cieplne, jakie powinny być uzyskane przy użyciu kotła centralnego ogrzewania. Precyzyjne określenie swoich wymagań umożliwi dobór adekwatnego do nich pieca, co zapewni późniejszą satysfakcję z użytkowania urządzenia i współpracującego z nim systemu grzewczego.
Źródło: producent pieców CO Kotly-Bialek.pl

Tagi
https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ ai-19.org deo.pl