Strona główna » Kwintesencja elegancji – czyli meble retro
Dom i Wnętrze

Kwintesencja elegancji – czyli meble retro

Wiele osób bardzo chętnie sięgałoby po aranżacje, które zawierają w sobie wiele elegancji i luksusu. Jest to bardzo często w nowoczesnych aranżacjach spotykane, ale najbardziej luksusowe w większości wnętrz są meble retro. Czy warto z nich korzystać?

 

Jakie są meble retro?

 

Przede wszystkim meble retro tworzę piękny, elegancki i bardzo ciepły klimat w pomieszczeniu. Zazwyczaj są to meble, które posiadają ozdobne fronty, starannie wykonane wykończenia i najczęściej są to spotykane meble w kuchni, salonie i sypialnia. W kuchni i salonie zazwyczaj występują duże meblościanki z przeszkleniami, a w sypialni najbardziej zauważalnymi punktami będzie łóżko i szafa.

 

Elementy retro w pomieszczeniach

 

Są osoby, które lubią styl retro, ale nie chcą, aby całe wnętrze wyglądało w taki sposób, więc pada pytanie, czy można połączyć styl nowoczesny z elementami retro. Coś takiego oczywiście jest możliwe, ale trzeba dokładnie i odpowiednio dobrać do siebie wszystkie te elementy, aby ładnie pasowały. Od kilku sezonów bardzo popularne są fotele w stylu retro, które mają różne wzory i bez problemu wpasują się w całość.

 

Jakie są cechy stylu retro?

 

Przede wszystkim nie może zabraknąć żywych kolorów, które łączone są z różnymi wzorami, które również są bardzo widoczne. Kolorowe meble też oczywiście tutaj wchodzą w grę i zazwyczaj kanapy lub wcześniej wspomniane fotele najbardziej rzucają się w oczy w całym pomieszczeniu. Oczywiście osoby, które lubią styl retro, ale nie w tej mocnej wersji to mogą stonować sobie troszkę te wszystkie kolory, a wzory wprowadzić tylko w małych elementach, takich jak poszewki. Rozwiązanie jakieś zawsze się znajdzie.

 

 

https://perfect-meble.pl https://stworzwnetrze.com.pl