Strona główna » Materac lateksowy – czyli najczęściej wybierana propozycja, jeśli chodzi o materac do spania
Dom i Wnętrze

Materac lateksowy – czyli najczęściej wybierana propozycja, jeśli chodzi o materac do spania

Najczęściej do produkcji materacy używa się pianki lateksowej, która jest najbardziej popularna i można ją w różnoraki sposób wykorzystać. Ale czy, aby na pewno taki wybór, jak materac lateksowy może być najlepszy?

 

Budowa i skład materaca lateksowego

 

Najważniejszym składnikiem pianki lateksowej jest naturalne mleczko kauczukowe, dzięki któremu jest zwiększona elastyczność materaca, a z kolei taka elastyczność pozwala na idealne dopasowanie materaca do ciała i sylwetki.

 

Materac lateksowy i jego uniwersalność

 

Zdecydowanie materac lateksowy może pochwalić się swoją uniwersalnością oraz tym, że będzie idealny zarówno dla osób młodszy, jak i starszych, no i spokojnie nawet osoby z alergią mogą z niego korzystać, ponieważ lateks ma właściwości antyalergiczne.

 

Wymiana materaca

 

Wiadomo, że z jednego materaca niestety nie będzie korzystać się całe życie, więc warto sprawdzić, kiedy konieczna jest wymiana takiego materaca. Szacuje się, że dobre jakościowo materace powinno wymieniać się po około 10 latach. Oczywiście może być to wcześniej, jeśli tylko pojawia się taka potrzeba. Natomiast nie warto korzystać z materaca dłużej, ponieważ nie będzie już taki wygodny, jak na początku.

 

Higiena materaca

 

Oczywiście o higienę materaca trzeba dbać, aby mógł służyć jak najdłużej i aby nie rozwijały się w nim żadne roztocza i bakterie. Wiele osób dodatkowo używa jeszcze pokrowców na materace, które łatwo ściągnąć i można je po prostu wyprać.

 

ubezpieczenie szkolne zobacz wiecej zobacz o podstawy do znaków drogowych