Strona główna » Lagom – mała życiowa rewolucja
Dom i Wnętrze

Lagom – mała życiowa rewolucja

Przez cały ubiegły rok, rytm trendom w niemal wszystkich dziedzinach wyznaczała duńska filozofia szczęścia – hygge. Dzisiaj śmiało możemy mówić, że hygge ustępuje miejsca na piedestale swojej młodszej siostrze rodem ze Szwecji. Poznaj lagom – najświeższy lifestylowy trend, który wprowadzi nową jakość do Twojego życia!

Nie za dużo, nie ma za mało

Słowo lagom można ująć słowami: nie za dużo, nie za mało, lecz w sam raz! W przeciwieństwie do nieco przesłodzonego, akcentującego przede wszystkim znaczenie przyjemności i celebrowanie chwili hygge, podstawą filozofii lagom jest równowaga i życie w zgodzie z naturą. W odróżnieniu do swojego poprzednika, osoby kierujące się w życiu lagom nie szukają chwilowego, iluzorycznego szczęścia rozumianego jako przyjemność, ale dążą do osiągnięcia równowagi i harmonii ze światem, czerpiąc radość z obcowania z naturą, swojego hobby, pracy czy aktywności fizycznej. Skandynawska sztuka umiaru i skromności została doceniona przez trendsetterów i projektantów, którzy przemycają ideę do swojej twórczości.

Ogród w stylu lagom

Wnętrza zaprojektowane w modnym stylu powinny być przede wszystkim jasne, komfortowe, minimalistyczne i energooszczędne. Jak zatem powinien wyglądać ogród komponujący się z tą koncepcją? Ogród zajmuje w filozofii lagom ważne miejsce – jest polem obcowania z żywą, nieskrępowaną naturą. Podstawą outdoorowej aranżacji będą stylowe meble ogrodowe, które zapewnią maksimum wygody, a jednocześnie nie będą wymagały szczególnej dbałości o strukturę materiału. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz bogatą kolekcję mebli zaprojektowanych w skandynawskiej stylistyce, idealnie odzwierciedlającej trendy lagom. Postaw na bujne kompozycje roślinne, przypominające ukwiecenie polan. Ekologiczne zioła i warzywa z własnej uprawy, energooszczędne, solarne oświetlenie i własnoręcznie wykonane dodatki i ozdoby to najlepsza droga, aby stać się bardziej eko!
 
 
 

zobacz wiecej zobacz zobacz