Strona główna » Łódź: pora na języki obce!
Ciekawe

Łódź: pora na języki obce!

Wiele jest w Polsce miast, które docenia si tylko przez pryzmat atrakcji turystycznych, mniej – po-tencjału rynkowego i możliwości rozwojowych (bo tych nie widać). Nie inaczej jest z Łodzią. Pierw-sze skojarzenia? Atrakcje długiej ulicy Piotrkowskiej, niewielkie, acz bogato wyposażone Muzeum Animacji „Se-Ma-For”, ogromne i jedyne tak naprawdę w Polsce Muzeum Kinematografii,; poza tym centrum Manufaktura i lofty. A co z potencjałem ludzkim i patrzeniem na Łódź, jako miejsce do zamieszkania? O tym nie myśli już każdy, tymczasem Łódź to perspektywiczne miasto, które dziś na turystyce zbiera kapitał na odbudowę przemysłu, czy raczej biznesu. To miasto, które przyciąga coraz liczniej studentów, zwiedzających z Polski i zagranicy turystów. Wszystko to tworzyć zaczy-na odpowiedni klimat, ale i ten wymaga wsparcia. Być może dlatego tak mocno stawia się w Łodzi na przejrzystą komunikację. Tę główną gwarantują liczne szkoły i ośrodki akademickie, tę języko-wą wspomagają wyraźnie liczne szkoły językowe. Skomunikować Łódź z resztą Polski i świata? To łatwiejsze, niż się wielu wydaje.

Pogadać z każdym po angielsku

Wizerunek Łodzi zmieniają właśnie m.in. placówki edukacyjne. Dlaczego? Budują one, dzięki ofer-cie dobrze skrojonych kursów, pozycję swoich mieszkańców, i tendencja ta utrzymuje się od wielu już lat. Większość łódzkich podmiotów, które prowadzi takie szkoły, inwestuje w ten sposób w łódz-ki zasób ludzi i tworzy kapitał nie do przecenienia. Dlatego być może łódzkie szkoły językowe mają niezwykle elastyczną ofertę, tak w kontekście czasu nauki, godzin, wielkości grup, rodzajów kur-sów, ich poziomu certyfikacji itp. Dominuje oczywiście język angielski, którym pogadasz z więk-szością turystów i przyjezdnych z każdego niemal kraju. Nie bez znaczenia pozostaje też Łódź po-strzegana jako miasto, w którym powstaje wiele filmów i która przecież „filmówką” stoi. To kolejny element otoczenia i atmosfery miasta, który wpływa na jego atrakcyjność i potencjał, także dla mieszkańców. Języka angielskiego nauczymy się więc w ponad 40 placówkach, o bardzo zróżni-cowanym poziomie, rozbudowanych programach i elastycznej ofercie, tak szkół sieciowych, jak też niewielkich – lokalnych i regionalnych. Po angielski będziemy mogli porozmawiać niemal z każ-dym, ale jeśli zagłębimy się w ofertę szkół językowych, np. poprzez strony WWW, zobaczymy, że mają one do zaoferowania też kursy w kilkunastu innych językach.

Pogadać z innymi w ich języku

Drugi najpopularniejszy język w mieście to język niemiecki, kolejne, jakie oferują szkoły językowe, to włoski, hiszpański i francuski (choć ten akurat w programach łódzkich szkół nie jest dominują-cym). Taka różnorodność jest na pewno podyktowana zapotrzebowaniem komunikacyjnym, ale też efektem coraz bardziej wielokierunkowego rozwoju Łodzi. W każdym z tych języków szkoły w Łodzi przygotowują do egzaminów maturalnych, gimnazjalnych, czy taż poziomujących.
Poza wspomnianymi, w Łodzi nauczymy się mówić w wielu mniej popularnych językach europej-skich: czeskim, słowackim, bułgarskim, serbskim, chorwackim, greckim czy portugalskim. Kilka jednostek ma też specjalne programy do nauki podstaw języków skandynawskich (norweski, szwedzki, duński, fiński). Listę uzupełnia oferta języków azjatyckich – japońskiego i chińskiego – oraz rosyjskiego. Ten ostatni w łódzkich szkołach językowych jest wyjątkowo bardzo popularny.
Więcej: https://langzie.pl/blog/szkola-jezykowa-lodzi-morze-dobrych-ofert

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe ubezpieczenie OC ubezpieczenie samochodu