Strona główna » Aktywność na świeżym powietrzu – co wybrać?
Ciekawe

Aktywność na świeżym powietrzu – co wybrać?

Współcześnie zarówno dzieci, jak i dorośli spędzają zbyt wiele czasu przed ekranami monitorów, komputerów. Taka sytuacja powoduje nie tylko problemy związane z postawą ciała, ale i może przyczyniać się do innych schorzeń, znacznie poważniejszych. Brak ruchu jest naszym grzechem powszechnym – zazwyczaj migamy się od niego mówiąc, że jesteśmy zmęczeni po pracy, nie mamy energii., To spory błąd, który może kosztować nas utratę zdrowia!
Aktywność na świeżym powietrzu wpływa na cały nasz organizm – przede wszystkim pozwala na dotlenienie organizmu i uelastycznienie ciała, mięśni. Codzienne spacery czy jazda na rowerze pozwala na zrelaksowanie ciała i ducha – obecnie to niezwykle ważne, aby znaleźć chociaż trochę czasu na relaks, z dala od monitorów komputerów telewizorów czy telefonów komórkowych.
Jaką formę aktywności wybrać? Czy sport uprawiać samodzielnie czy w grupie?

Wybierz dyscyplinę dla siebie!

Nie jest ważne, jaką dyscyplinę wybierzesz – dla jednych będzie to rower, dla innych bieganie. Ważne jest, aby sprawiała nam ona radość i dawała satysfakcję, możliwość odetchnięcia pełną piersią. Dyscyplina powinna być dobrana przede wszystkim do naszego wieku, kondycji, sprawności fizycznej. Uprawianie sportu i wyjście z domu ma być przede wszystkim przyjemnością dla nas. Poza rowerami i joggingiem warto zastanowić się nad nordic walkingiem (szczególnie zalecanym osobom starszym), spacerami czy jazdą na łyżworolkach.
Dobrym pomysłem może okazać się rodzinny piknik połączony z wycieczką rowerową. To świetna okazja do tego, aby spędzić w gronie najbliższych nieco czasu, porozmawiać.

Park linowy – rozrywka dla każdego

Ciekawą formą spędzania czasu mogą okazać się także parki linowe dla dzieci. Parki te tworzone są zazwyczaj na skrajach lasów, a infrastruktura przygotowywana jest przez doświadczonych pracowników firm. Przed wejściem na platformy pomiędzy koronami drzew każdy uczestnik zabawy jest szkolony z zakresu bezpieczeństwa.