Strona główna » Materac dwustronny
Vintage blue bed on thin legs with red linens, viewed from low angle against the bright wall decorated with birch tree bark
Dom i Wnętrze

Materac dwustronny

Przyzwyczailiśmy się do tego, że wybierając materac musimy się zdecydować na to jakiej ma być on twardości i z czego wykonany. Tymczasem materac dwustronny skutecznie niszczy nasze wyobrażenia i pozwala nam na większe pole wyboru.

 

Czym jest materac dwustronny?

Materac dwustronny to po prostu taki materac, który nadaję się do spania z obu stron. O ile materac jednostronny jest wykończony z jednej strony, to tutaj mamy wykończenie usytuowane na obu stronach. To znaczy, że możemy na przykład zakupić materac o różnych twardościach. Z jednej strony materac może być miękki z drugiej zaś na przykład średnio twardy. Sam materac dwustronny jest oczywiście nieco droższy, ale należy to traktować jako inwestycje we własne zdrowie oraz komfort snu.

 

Zalety materacy dwustronnych

Największą zaletą jest oczywiście możliwość wyboru strony, na której śpimy, a tym samym dopasowanie właściwości materaca do swoich indywidualnych potrzeb, które często mogą się zmieniać. Możemy też zdecydować się na materac, który ma zróżnicowane właściwości, jeśli chodzi o porę roku. Z jednej strony może on być wykończony pianką wysokoelastyczną albo matą koksową, które zapewniają większy chłód i doskonale sprawdzą się podczas upalnych nocy, a z drugiej strony zostały pokryte pianką termoelastyczną, która dobrze sprawdza się na zimę, ponieważ akumuluje ciepło. Przy samym wyborze materaców dwustronnych warto pamiętać, aby wybierać te, które zostały wyposażone w stelaże bardzo wysokiej jakości i najwyższej klasy. Dzięki temu druga strona materaca nie będzie narażona na nadmierne wygniecenie podczas codziennego użytkowania. Sama możliwość wykorzystywania materaca z dwóch stron pozwala nam na jego większą oszczędność. Sam materac tak użytkowany zachowuje dłuższą żywotność i jest dużo mniej narażony na ewentualne odkształcenia, co gwarantuje nam oczywiście wyższy komfort snu.

 

https://dinusiek.pl/czaprak-do-jazdy-konnej/ https://grybow24.pl/2022/12/jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-oc/ https://gla-missions.org/odznaka-jezdze-konno-co-warto-wiedziec/