Strona główna » Materac – element decydujący o komforcie spania
Dom i Wnętrze

Materac – element decydujący o komforcie spania

Podstawowym wyposażeniem każdej sypialni jest rzecz jasna łóżko. Zakładając, że w naszym domu znajdzie się klasyczne łóżko ze stelażem, musimy dobrać do niego odpowiedni materac. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, ponieważ istnieje wiele rodzajów materacy.

 

Jakie materace możemy wybrać?

Podstawowy podział materacy do łóżek ze stelażem, który zastosowano również na stronie sklepu notodo.pl, oferującego meble i dodatki do mieszkań i domów, wyróżnia materace kieszeniowe, z lateksem, kokosem oraz materace nawierzchniowe.

 

Tradycyjne sprężyny

Materace kieszeniowe to typ materaca, w którym w specjalnych kieszeniach umieszczono sprężyny. Można powiedzieć, że są one unowocześnionym, klasycznym materacem sprężynowym, który pojawił się w powszechnym użytku już pod koniec XIX wieku. Początkowo w takich materacach montowano pozaczepiane wzajemnie ze sobą sprężyny, a później sprężyny bonell, oparte o specjalną bazę, do której były mocowane. Pierwsze sprężyny kieszeniowe, gdzie każda sprężyna włożona jest do osobnej kieszonki, opatentowano już w 1899 roku – były to sprężyny Mashalla.

 

Lateks i kokos, czyli co?

Materace z lateksem lub kokosem, które kupimy w sklepie notodo.pl, obok mebli i dodatków, także potrafią zapewnić wysoki komfort używania. Materace lateksowe to rodzaj materaca piankowego, ale pianka lateksowa ma właściwości hipoalergiczne, jest wytrzymała i dopasowuje się do kształtów ciała, dlatego znakomicie się na niej śpi. Nie gromadzi kurzu i roztoczy, a dzięki swojej porowatej powierzchni zapewnia wentylację.

Natomiast materac kokosowy może być zarówno materacem piankowym, jak i sprężynowym. Z zewnątrz taki materac jest pokryty dodatkową matą kokosową, która powstaje z naturalnych włókien kokosa. Włókna te mają znakomite właściwości antybakteryjne i antygrzybicze.

 

Sejf do kampera przyczepy na wymiar Industrialna konsola z półką do przedpokoju Wysoki stolik do kuchni