Strona główna » Meble do kuchni bez okien
Dom i Wnętrze

Meble do kuchni bez okien

Meble do kuchni bez okien muszą spełniać szereg wymogów. Pomieszczenia takie są dość trudne w umeblowaniu i aby były przyjazne oraz funkcjonalne powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Poniżej prezentujemy ciekawe rozwiązania, które sprawdzą się w tego typu kuchniach i będą dobrym pomysłem na ich urządzenie.

 

Meble do kuchni bez okien — jakie kolory?

Kolory to bardzo ważny aspekt, gdy urządzamy kuchnie bez okien. Meble do kuchni w takim wydaniu nie powinny być granatowe, czarne czy brązowe. Będzie powodowało to uczucie przytłoczenia i zmniejszenia wizualnego. Bardzo dobrze sprawdzą się jasne odcienie, pastelowe, czy biele. Można przełamywać je np. drewnem lub elementami w kolorze kości słoniowej. Dobrym posunięcie będzie również wybór koloru jasnego naturalnego drewna, jeśli nie zdecydujemy się na połączenie wystroju kuchni z oryginalnym drewnem.

 

Funkcjonalność mebli

Meble, które umieścić mamy w pomieszczeniu bez okien powinny posiadać kilka funkcji, aby nadawały temu pomieszczeniu funkcjonalności. Pierwszym z nich jest wbudowane źródło światła. Rozwiązanie takie jest popularne i bez większych problemów łatwo jest je znaleźć na rynku. Wbudowane lampki będą skutecznie doświetlały takie pomieszczenie i nadawały odpowiedni charakter. Warto również, aby meble takie miały połyskujące fronty lub szklane szybki. Będą odbijały one skutecznie światło oraz optycznie ją powiększały. Dobrym pomysłem będzie również wybór mebli, które posiadają lustro. Również optycznie powiększy pomieszczenie i będzie gustownym dodatkiem.