Strona główna » Modne dodatki w domu
Dom i Wnętrze

Modne dodatki w domu

Meblując swoje mieszkanie rzadko kiedy myślimy o tym, aby produkty codziennego użytku były jednocześnie funkcjonalne i ładne.

Na szczęście coraz więcej jest sklepów w których znajdziemy dodatki do mieszkań zachwycające swoim kształtem, wykonaniem i ciekawym pomysłem projektanta. Dodatki takie zmienią oblicze każdego mieszkania. Odpowiednio dobrane pomogą stworzyć spójną aranżację wnętrz.

W salonie

Salon powinien być miejscem przestronnym, idealnym do odpoczynku. Poza kanapą, fotelami i stolikiem kawowym warto tu umieścić również regały z książkami. Elementem dekoracyjnym okażą się oryginalne wazony na kwiaty, ramki ze zdjęciami. Osoby ceniące rodzinne pamiątki w formie fotografii mogą pokusić się o stworzenie na ścianie niewielkiej galerii. Wybrane zdjęcia umieszczamy w prostych, drewnianych ramkach i umieszczamy nieregularnie, ale blisko siebie na ścianie. Taka ozdoba szybko przyciągnie wzrok gości.

W kuchni

W kuchni łączymy modę i funkcjonalność. Ułatwią to liczne przedmioty codziennego użytku: kubki, filiżanki, zastawa stołowa, podkładki na stół. Kuchnię urządzoną w konkretnej stylistyce (np. skandynawskiej) wyposażajmy w przedmioty o pastelowych odcieniach mięty, pudrowego różu, stłumionego błękitu. Kubeczki możemy wieszać na niewielkich stojakach czy listwach zaczepionych nad kuchennym blatem. Pomyślmy także o przedmiotach, bez których nie możemy się obyć: chlebaku, kawiarce, tosterze. Często są one wzorowane na styl retro, przez co zyskują wyjątkowy wygląd. Kuchenne okno także możemy ozdobić! Pomogą w tym niewielkie zawieszki, które umieszczamy na karniszach – dzięki nim nawet zwykła, biała firanka nabierze wspaniałego stylu.

W przedpokoju

Przedpokoje uważane są za trudne w meblowaniu i aranżacji – są to pomieszczenia zazwyczaj pozbawione naturalnego światła. Jeśli jednak postawimy na jasne kolory i minimalistyczny design uda nam się stworzyć ciekawą przestrzeń. Jasne kolory pozwolą skutecznie odbijać światło przez co przedpokój wyda się nieco większy. Poza szafką na buty oraz wycieraczką warto zastanowić się nad ciekawym wieszakiem. Wieszak na kurtki nie musi być nudny – producenci prześcigają się w pomysłach i oferują ten produkt w kształcie drzewa, linii energetycznej, błyskawicy i wielu innych. W przedpokoju warto także zamieścić niewielki wieszak na klucze – najpopularniejszym wzorem jest niewielki, zamykany domek z haczykami na klucze w środku.

netrza.pl awiepiszczy.com.pl domains.pl