Strona główna » Nowoczesna aranżacja ogrodu i tarasu
Dom i Wnętrze

Nowoczesna aranżacja ogrodu i tarasu

By korzystać z pięknej, letniej aury nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto. Dysponują nawet niewielkim ogrodem czy tarasem, można wykreować niebanalne miejsce wypoczynkowe, które przypadnie do gustu wszystkim domownikom. Jakie meble wybrać, by cieszyć się komfortem? Z pewnością warto zwrócić uwagę na nowoczesne meble aluminiowe!

 

Meble wypoczynkowe i kawowe z aluminium

Meble ogrodowe aluminiowe są lekkie, eleganckie i niezwykle trwałe – przekonują projektanci. Doskonale sprawdzają się one zarówno w dużych, jak i mniejszych przestrzeniach, pozwalając na niebanalne aranżacje. Komplety aluminiowe to przede wszystkim meble wypoczynkowe – kolekcje takie składają się z wygodnych sof, foteli i niskich stolików kawowych. Komplety kawowe to z kolei kilka komfortowych foteli lub niewielka sofa, połączone z wysokim stolikiem kawowym. Wykorzystane do produkcji mebli aluminium jest malowane proszkowo. W praktyce oznacza to, że meble takie zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, ścieraniem, odkształcaniem oraz korozją. Okrycie takich mebli najczęściej tworzą wygodne i miękkie poduszki i siedziska, wypełnione gąbką. Przemyślany design mebli aluminiowych sprawia, że idealnie sprawdzają się one w nowoczesnych aranżacjach. Dodatkowo wiele z takich mebli dekorowanych jest też naturalnym drewnem. Inspiracje na niebanalne meble aluminiowe znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok.

 

Jak chronić meble z aluminium zimą?

Aby meble aluminiowe przez wiele lat zachwycały doskonałym wyglądem konieczna jest ich ochrona w czasie jesieni i zimy. Najlepszą metodą jest wykorzystanie poliestrowych pokrowców ogrodowych. Pokrowce tworzone są z tkanin po podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia. Niewielkie ściągacze pozwolą na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

Wysoki stolik do kuchni Sejf do kampera przyczepy na wymiar Industrialna konsola z półką do przedpokoju