Strona główna » Nowoczesne garnki do gotowania na parze
Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki do gotowania na parze

Jak zmienić nasze przyzwyczajenia żywieniowe, aby cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem? Jedną z najprostszych opcji jest wykorzystanie dań przygotowywanych na parze – takie potrawy zachowują więcej cennych składników mineralnych i witamin, smakują doskonale, są zdecydowanie zdrowsze. W przygotowaniu takich dań pomogą nam garnki do gotowania na parze. Gdzie je kupić?

Stalowe garnki do gotowania na parze

Szukając garnków do gotowania na parze z pewnością warto zajrzeć do sklepu producenta gerlach.pl. W wirtualnych półkach znajdziemy rozbudowane komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów. W kompletach znajdziemy zarówno niewielkie garnki, jak i duże garnki do gotowania zup czy gulaszów. Istotne są tworzywa – garnki do gotowania na parze tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia i ścieranie – do najchętniej wykorzystywanych materiałów zaliczamy stal nierdzewną. Stal nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wysokich temperatur, działanie korozji. Garnki do gotowania na parze to kolekcje uzupełnione o specjalistyczne naczynia, które są kompatybilne z garnkami o różnej średnicy. Naczynia te posiadają niewielkie otwory, które umożliwiają przenikanie pary przez wybrane przez nas produkty.

Garnki do gotowania na parze – jak je wykorzystać?

Gotowanie na parze to naprawdę prosty proces – wybrane przez nas warzywa, ryby czy mięsa kładziemy na naczyniu do gotowania na parze, to wkładamy do garnka, na którego dnie znajduje się woda. Garnek przykrywamy pokrywką i rozpoczynamy gotowanie. Pamiętajmy o tym, aby woda nie miała styczności z żywnością! Garnki do gotowania na parze uzupełniono o szereg przydatnych gadżetów, takich jak lejki czy cedzaki. Warto również wspomnieć o uchwytach antypoślizgowych i profilowanych rączkach, które podniosą komfort codziennego użytkowania.

 

 

 

https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/ opensource.com teachers.org