Strona główna » Nowoczesne oświetlenie na taras
Ciekawe

Nowoczesne oświetlenie na taras

Wypoczynek na tarasie to idealny sposób na relaks i odpoczynek w gronie najbliższych. Nie musimy dysponować dużym tarasem, aby urządzić to miejsce zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Chcąc stworzyć miejsce komfortowe pomyślmy o meblach, ale też wybierzmy odpowiednie oświetlenie na taras – to ostatnie pozwoli na stworzenie ciekawej aranżacji również wieczorami!

Jakie oświetlenie na taras wybrać?

Szukając idealnego oświetlenia tarasowego przede wszystkim miejmy na uwadze, że oświetlenie takie ma dawać możliwość swobodnego i bezpiecznego poruszania się po tarasie po zmroku. Emitowane przez oświetlenie światło powinno być przynajmniej wystarczające, aby rozświetlić tę przestrzeń. Druga istotna kwestia to oczywiście odporność na zmienne warunki atmosferyczne –  lampy muszą być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, osiadanie kurzu, działanie wysokich czy niskich temperatur.

Nowoczesne oświetlenie na taras zaskoczy nas pod wieloma względami. Przede wszystkim są to produkty wykorzystujące odnawialne źródła energii. Tak jest w przypadku lamp solarnych, które magazynują energię słoneczną. Lampy takie mogą świecić w kilku trybach intensywności i być ładowane również… poprzez kabel USB! Lampy solarne to ekologiczne i trwałe rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się wypoczynkiem blisko natury również wieczorami.

Oświetlenie na taras – lampiony

Chcąc nadać otoczeniu wyjątkowego charakteru możemy wybrać klasyczne lampiony zamiast lamp solarnych. We wnętrzu lampionów znajdziemy szklany pojemnik, w którym należy umieścić świecę. Takie rozwiązanie pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa, sprawi też, że płomień świecy nie będzie zdmuchiwany przez wiatr. Lampiony często wykonane są z naturalnego rattanu – precyzja wykonania i elegancja sprawiają, że to idealne dodatki na taras.