Opakowania PVC są elastyczne, lekkie, ekonomiczny, przejrzysty, wytrzymały i bezpieczny. Mają też doskonałe właściwości organoleptyczne, ponieważ nie wpływają na pakowaną żywność, dystrybucję i ekspozycję, zwłaszcza w postaci filtru spożywczego. Biorąc pod uwagę doskonałe właściwości barierowe dla tlenu i wody, zapobiegają niepotrzebnemu marnotrawstwu.
Każdego roku ponad 500 tysięcy ton PVC jest wykorzystywanych w opakowaniach w całej Europie. Przede wszystkim jest stosowany w formie sztywnej folii (około 60%), folii elastycznej, np. spożywczej (11%) i zamykanej (3%).
Główne zastosowania PVC
Warto pamiętać, że PVC jest bardzo ekonomicznym i wszechstronnym materiałem. Może być śmiało stosowany do blistrów i tacek na prezent dla szerokiej gamy produktów spożywczych, a także baterii, akcesoriów, części elektronicznych, narzędzi i zabawek. Służy też do opakowaniach na urządzenia medycznej i jednorazowe strzykawki, ponieważ sztywny PVC umożliwia ochronę przed promieniowaniem. Może być też wykorzystywany do blistrów tabletek farmaceutycznych. Śmiało jest wykorzystywany na warzywa, ser, ryby i mięso. Stosowany jest do produktów toaletowych. Używany jest też do osłony na butelkę. Wykorzystywany jest do taśmy klejącej.
Artykuł utworzono z Producentem Opakowań Partner-Pack.com.pl
***