Strona główna » Piękne aranżacje tarasów w zasięgu ręki
Dom i Wnętrze

Piękne aranżacje tarasów w zasięgu ręki

Przydomowy taras to miejsce o olbrzymim potencjale – przekonują o tym zarówno architekci, jak i doświadczeni specjaliści od terenów zielonych. Taras, w zależności od naszych potrzeb, może stać się miejscem relaksu, zabaw dla dzieci, przestrzenią w której spotykamy się w gronie rodziny. Wystarczy kilka elementów, aby miejsce to zmieniło się nie do poznania i było naszą letnią strefą wypoczynku.

Wybierz tarasolę i schroń się w cieniu

Nadmierne promieniowanie słoneczne to problem, który może rzutować na nasze zdrowie. Jeśli więc chcemy korzystać z tarasu bez ograniczeń warto zastanowić się nad funkcjonalnym zadaszeniem. Jeszcze do niedawna najchętniej wykorzystywane były parasole ogrodowe, te jednak wymagały stałego regulowania, przestawiania. Ciekawą alternatywą okazały się tarasole – producent tarasola.pl proponuje nam konstrukcje wykonane z trwałych materiałów, które nie tylko ochronią nas przed słońcem, ale również pozwolą na podniesienie estetyki otoczenia. Jak to możliwe?

Jak zbudowane są tarasole?

Tarasola wznoszona jest na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach, które zabezpieczono przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Kolor konstrukcji może być dopasowany do istniejącej już infrastruktury tarasu – do dyspozycji klientów producenci oddają szeroką paletę kolorów i barw drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody. Na szczycie tarasoli umieszczony jest dach. Może być on wykonany z aluminiowych, ruchomych lameli lub też z tkaniny technicznej wzmocnionej warstwą poliuretanu. Oba tworzywa są wysoce odporne na działanie promieniowania UV, wilgoci, wnikanie kurzu. Nawet po wielu latach użytkowania takie dachy zachowują swój kolor. Rozciągnięty dach jest całkowicie wodoodporny, przez co możliwe jest korzystanie z tarasu również w czasie deszczu.

Producent oferuje również liczne dodatki do tarasoli, które pozwolą na podniesienie naszego komfortu. Do najchętniej wybieranych zalicza się promienniki ciepła oraz panele boczne.

Moderné altánky - funkčné riešenia do modernej záhrady Záhradné lehátka a ležadlá Lehátko na balkón - kúsok luxusu na každý deň