Strona główna » Pokój małego chłopca – jak go urządzić?
Dom i Wnętrze

Pokój małego chłopca – jak go urządzić?

Pokój małego chłopca powinien być ciekawym, inspirującym pomieszczeniem zachęcającym dziecko do nauki, zabawy oraz do rozwijania swoich pasji. Niezależnie od metrażu takiego pomieszczenia, warto starannie przemyśleć jego urządzenie, aby dziecko było zadowolone ze swojego pokoju.

Pokój małego chłopca – kolory

Pokój małego chłopca nie może obfitować w pastelowe kolory, ponieważ mali mężczyźni nie lubią tego. O ile takie kolory mogą sprawdzać się w królestwie małych dziewczynek, o tyle u chłopców warto postawić na błękit lub zieleń. Ciekawym i bardzo uniwersalnym pomysłem jest czerń z bielą. Nie starajmy się jednak miksować zbyt wielu odcieni kolorystycznych, ponieważ nie będzie to estetycznie wyglądać. Starajmy się wybierać dwa przewodnie kolory, dzięki czemu wszystko będzie stanowiło inspirującą całość. Ciekawym elementem na ścianę może być również dowolna grafika z “męskim” motywem.

Mali pasjonaci

Pokój małego chłopca powinien być miejscem pozwalającym na rozwijanie swoich pasji. Mały artysta powinien mieć specjalny stolik i krzesła dopasowane do swojego wzrostu, gdzie będzie mógł szkolić swoje umiejętności plastyczne. Miłośnik ruchu może mieć w swoim pokoju…mini ściankę wspinaczkową lub specjalne drabinki. Dla fana mechaniki i remontowania najróżniejszych rzeczy można pomyśleć o specjalnym stoliku z narzędziami, śrubkami, kluczami i tym podobnymi sprawami, dzięki czemu prowadzenie napraw nawet w wymyślonej zabawie będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze dla chłopca. 

https://inklouds.pl https://opentstreetmap.org/zabezpieczenie-drog-praktyczne-informacje-dla-kierowcow/ https://urbantraffic.pl