Strona główna » Skuteczna windykacja? Zleć ją!
Biznes

Skuteczna windykacja? Zleć ją!

Coraz więcej przedsiębiorstw zmagających się z niewypłacalnymi dłużnikami decyduje się na podpisanie umowy z firmą windykacyjną. Jakie korzyści oferuje współpraca z podmiotem specjalizującym się w windykacji wierzytelności?

Wyzwanie dla biznesu

Odraczanie terminu płatności i unikanie opłacania faktur to kłopot, z którym regularnie spotyka się wiele podmiotów gospodarczych. Dla części z nich, szczególnie tych z sektora MŚP, terminowe otrzymywanie zapłaty za sprzedane produkty lub usługi to nie tylko kwestia utrzymania płynności finansowej, ale nawet rynkowego „być albo nie być”. Wielu przedsiębiorców doświadczających problemów ze ściąganiem długów na własną rękę, decyduje się powierzyć proces windykacji profesjonalistom zajmujących się egzekwowaniem należności.

Ściąganie długu w gestii fachowców

Firmy windykacyjne posiadają narzędzia, wiedzę i doświadczenie, dzięki którym szybciej i skuteczniej udaje im się odzyskać dług. Po podpisaniu umowy z Klientem, spółka windykacyjna rozpoczyna negocjacje z dłużnikiem mające na celu polubowne spłacenie zaległej kwoty. Włączenie w proces windykacji podmiotu wyspecjalizowanego w ściąganiu długów zwykle działa motywująco na dłużnika. Aby zmobilizować go do zawarcia ugody i przyspieszyć zwrot pieniędzy, windykator może zaproponować dłużnikowi sprofilowane rozwiązanie, np. rozłożenie zobowiązania na raty. Często stosowanym środkiem perswazji jest wpisanie podmiotu zalegającego do KRD.

Przed sądem i u komornika

Instytucje wyspecjalizowane w windykacji oferują również usługę reprezentowania Klienta przed sądem i pełną obsługę prawną. Ściąga to z barków przedsiębiorcy uczestnictwo w zawiłych procedurach sądowych związanych z uzyskaniem nakazu zapłaty. Praktyka pokazuje, że pilotowanie sprawy spłaty zobowiązania w sądzie przez firmę windykacyjną może skrócić czas oczekiwania na wyrok. Również na etapie egzekucji komorniczej, obsługa firmy windykacyjnej może być bardzo przydatna – począwszy od wyboru sprawdzonej kancelarii komorniczej, po reprezentowanie Klienta w czynnościach komorniczych. Nieoceniona jest tutaj także wiedza windykatora na temat majątku i źródeł dochodów dłużnika, z których może on dokonać zapłaty należności.

Więcej informacji na temat skutecznej windykacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/windykacja/ – Zapraszamy!

Industrialna konsola z półką do przedpokoju Sejf do kampera przyczepy na wymiar Wysoki stolik do kuchni