Strona główna » Spray na gardło doskonały dla dzieci
Zdrowie i Uroda

Spray na gardło doskonały dla dzieci

Ból gardła to przypadłość, z powodu której często mamy obniżony nastrój. W zależności od stopnia jego nasilenia może zdarzyć się, iż nie tak łatwo jest się go pozbyć. Najgorzej te problemy odczuwają małe dzieci, którym nie możemy podać wszystkich specyfików. Zatem w jaki sposób sprawić, aby ból gardła szybko zniknął u naszych podopiecznych?

Winna zmienna pogoda

W zimie oraz jesienią pogoda jest bardzo zmienna. Ubierając nasze dziecko rano możemy nie spodziewać się, iż po południu zastanie nas ulewny deszcz.
Nasze dziecko w drodze z przedszkola lub szkoły przemoknie i tym samym choroba gotowa. Najczęściej pierwsze jej objawy to bolące gardło. Czy można temu jakoś zaradzić?

Niebezpieczne tabletki

Jednym z najbardziej popularnych środków na ból gardła są tabletki. Możemy je dostać w każdej aptece bez recepty. Z pewnością jest to dobry środek, ponieważ może przynieść naszemu dziecku bardzo szybko ulgę.
Jednak należy pamiętać, iż nie są to bezpieczne medykamenty. Często może zdarzyć się, iż jeżeli nasze dziecko radzi sobie z ssaniem tabletki, nie pilnujemy go. Jest to ogromny błąd, ponieważ podczas zabawy może się zapomnieć i przykładowo biegnąć, zadławi się tabletką. Konsekwencje przyjmowania takich leków mogą być śmiertelne.

Wygodny spray na gardło

Z tego powodu warto lepiej zdecydować się na zakup bezpiecznych sprejów na gardło. Są to komfortowe leki, które możemy wprowadzić za pomocą specjalnego dozownika bezpośrednio do gardła naszego dziecka.
Aplikacja takimi sprejami na gardło trwa zaledwie kilka sekund. Dzięki temu dziecko nie musi przez kilka minut ssać tabletki. My również nie musimy obawiać się, iż nasi podopieczni się nią zakrztuszą.
Ból gardła to problem nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Często nasze pociechy odczuwają go bardzo dotkliwie, a my pomimo tego, iż podajemy im odpowiednie specyfiki nie możemy im do końca pomóc. Warto pamiętać, iż najważniejsze jest podanie leku, który trafia bezpośrednio w ognisko bólu. Takim lekiem jest właśnie spray na gardło, który możemy nanieść dokładnie w miejsce, gdzie najbardziej naszego malucha boli.
Grafika pochodzi ze strony Gardimax.pl

zobacz zobacz zobacz