Strona główna » Stosowanie kas fiskalnych na jarmarkach i targach
Biznes

Stosowanie kas fiskalnych na jarmarkach i targach

Przez wiele lat panowało przekonanie, że na jarmarkach, targach nie ma konieczności wystawiania rachunków. Przez dziesięciolecia nikt nie zwracał uwagi na to, że sprzedawcy płodów rolnych nie wystawiają rachunków za zakupione warzywa, owoce, mięso i inne.
Od niedawna dopiero zaczęto jednak przykładać do tego problemu większą uwagę. Wynikło to przede wszystkim z licznych skarg samych kupujących, którzy nierzadko byli oszukiwani na ilości towaru. Obowiązek kas fiskalnych dotyczył sprzedawców od dawna, nie był jednak na targach i jarmarkach respektowany. Sytuacja ta zmieniła się wraz z pojawieniem się licznych kontroli na targowiskach. Wynikło z nich, że nieco ponad połowa sprzedających nie stosuje się do obowiązujących przepisów prawa finansowego.

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej

Polskie prawo jasno określa, kto ze sprzedawców powinien posiadać kasę fiskalną. Kasa fiskalna pozwala na na określenie należnego państwu podatku, jak również na sumowanie dochodów z danego dnia, miesiąca czy roku. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów kas fiskalnych, dopasowanych do konkretnych wymagań właścicieli firm. Mogą być to niewielkie kasy mobilne, które charakteryzują się niewielką waga i możliwością pracy poza źródłem zasilania. Takie kasy wykorzystywane są np. w firmach przewozowych. Nieco większe kasy świetnie sprawdzają się w większych sklepach o szerokim asortymencie. Dzięki wielu funkcjom możliwe jest wprowadzenie do pamięci kasy niezliczonej ilości produktów i korzystanie z dodatkowych urządzeń, takich jak drukarki fiskalne czy czytniki. Duże kasy fiskalne to urządzenia, które często uzupełniane są o rozbudowane oprogramowanie fiskalne. Jest ono pomocne, kiedy przedsiębiorca pragnie mieć stały wgląd w księgowość, stan magazynowy, również w działanie sklepu internetowego.
Szukasz kasy fiskalnej? Odwiedź kotrakbis.pl.

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://carnivorous-plants.pl/biala-kuchnia-wykorzystaj-modny-trend/ https://huddled.com.pl/ksiegowosc-w-niemczech-to-proste/