Strona główna » Szeroki wybór nowoczesnych i klasycznych narzut na łóżko
Ciekawe

Szeroki wybór nowoczesnych i klasycznych narzut na łóżko

Aranżację sypialni zazwyczaj zaczynamy od wyboru wygodnego, dopasowanego do naszych potrzeb łóżka, a następnie przechodzimy do komody, toaletki oraz dużej szafy. Na koniec zostawiamy dodatki, dzięki którym tworzymy atmosferę tego miejsca. Wśród ważnych elementów dekoracyjnych, nadających sypialni szczególnego stylu, znajdują się narzuty na łóżko.

Główne zadania narzut na łóżko

Kapa powinna się znaleźć w każdej sypialni. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona pościeli w ciągu dnia. Jednak pełni ona również funkcję dekoracyjną. Obecnie na rynku możemy znaleźć okrycia dopasowane do wielkości standardowych łóżek, np. narzuta na łóżko 90×200, nakrycie o wymiarach 120×200, a także kapy na bardzo duże małżeńskie łoża 240×260. Oczywiście posiadacze umeblowania o nietypowej wielkości również mogą cieszyć się z dekoracyjnego nakrycia na łóżko. Wystarczy zamówić narzutę na wymiar.
Obok zabezpieczania pościeli oraz niezaprzeczalnej funkcji dekoracyjnej narzuta na łóżko 90×200 idealnie sprawdzi się, jako ciepłe okrycie w chłodne jesienne i zimowe wieczory. W tym momencie doskonałym rozwiązaniem będą podwójne, pikowane nakrycia z cienkim wypełnieniem, a także miękkie produkty z polaru lub pluszu.

Nakrycia na łóżko – eleganckie, skromne i awangardowe

Aranżację eleganckiej sypialni podkreśli gładka narzuta na łóżko szara. W połączeniu z czarnymi poduchami w białe, geometryczne wzory oraz białymi zasłonami z tłoczonym wzorem ze srebrnych kwiatów, wprowadzi do pomieszczenia atmosferę gustownego ciepła. Osoby, które lubią bardziej odważne stylizacje powinny wybrać dwustronną, pikowaną narzutę z lśniącej tkaniny, w intensywnych barwach, np. połączenia srebra i głębokiego fioletu lub energicznej zieleni i kolorowych nadruków w postaci dużych kół.
W sypialni nastolatka wspaniale będzie się prezentowała tkanina pokryta wzorem 3D, np. z wizerunkami zwierząt lub odbiciem drogi mlecznej. Natomiast pokój dziecięcy przyozdobi narzuta na łóżko szara w białe gwiazdki lub grochy. Dodając do pomieszczenia turkusowe zasłony oraz szare, żółte i zielone cotton ballsy, uzyskamy efekt przytulnej, przyjaznej maluszkowi atmosfery. Na narzuty warto wybierać miękkie oddychające tkaniny, np. bawełnę lub jedwab. Dzięki temu w razie potrzeby będzie można ich użyć, jako kocyka, bez ryzyka, że dziecko się pod nim przegrzeje.

ix.pl -meble.pl fect-meble.pl